Proponowany post

Nike Air Fear of God 180 'Light Bone' - Zapowiedź

09 styczeń 2019
Nike Air Fear of God 180 'Light Bone' - Zapowiedź

Jak pewnie część z Was wie, pierwszy kolaboracyjny projekt pomiędzy Nike, a Jerry Lorenzo, założycielem streetwearowej marki Fear of God przyjął się naprawdę dobrze. Dwa pierwsze modele butów, Air Fear of God 1 oraz Skylon 2 szybko znalazły swoich nowych właścicieli, a to oczywiście jeszcze nie koniec całej zabawy.

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia kolejnego modelu butów, przy którego projektowaniu czynny udział brała ekipa designerów z Oregonu oraz Lorenzo, a mowa o Nike Air Fear of God 180 w kolorystyce 'Light Bone'. Numeracja w nazwie od razy sugeruje nam skąd pod piętą, w powierzchni gładkiej podeszwy pojawił się widoczny z trzech stron system amortyzacji Air. Inspiracją oczywiście był inny, kultowy już sneakers z portfolio Nike, a mianowicie Air Max 180, gdzie zastosowane było bliźniacze rozwiązanie. Przejdźmy teraz piętro wyżej, bo tutaj też jest na co popatrzeć. Jeżeli wierzyć zdjęciom, to średniej wysokości upper niemal w całości wykonany jest przy użyciu dobrej jakości skóry nubukowej, co dla niektórych może okazać się kluczowe. Jeżeli chodzi o samą bryłę, to całość jest stosunkowo prosta. To, co je wyróżnia to niewątpliwie pasiaste przeszycia na toeboxie oraz krzyżujący się na wierzchu system wiązania składający się z dwóch regulowanych taśm przykrywający grube sznurówki. Kropką nad i jest czarny Swoosh na boku.

Na ten moment konkretna data premiery nie jest nam znana. Mówi się jednak, że buty do sprzedaży trafić mają z końcem roku. Ciekawe czy naprawdę tak długo będziemy czekać na ich debiut?


Nike
FoG