Proponowany post

Nike Air Force 1 Experimental W Jasnej Kolorystyce 'Sail'

09 grudzień 2020
Nike Air Force 1 Experimental W Jasnej Kolorystyce 'Sail'

Nike Air Force 1, to ten model amerykańskiej marki Nike, który od momentu swojego debiutu w 1982 roku doczekał się największej ilości kolorystyk, kolaboracji czy specjalnych wersji spośród wszystkich butów ze Swooshem. Mówi się, że butów tych wyszło już około 3000 wariantów, ale chyba nie ma na świecie osoby, która byłaby w stanie to potwierdzić, ze względu na sporo pojawiających się w poprzednich latach bardzo limitowanych wersji rozdawanych przyjaciołom i rodzinie Nike - Friends&Family. 

Jakiś czas temu projektanci Nike pokazali ich nową, naprawdę ciekawą odsłonę o pełnie brzmiącej nazwie Air Force 1 Experimental w ciemnej kolorystyce - KLIK. Część naszych czytelników już wie, że ich niecodzienny wygląd inspirowany jest tlenową maską używaną w laboratorium badań sportowych marki Nike (informację o tym znajdziecie na wkładkach wewnątrz), którą kojarzyć możecie z wielu performanceowych reklam. Tym razem formowaną cholewkę butów wykonano z przypominającego zastygniętą piankę montażową w jej naturalnym, jasnym kolorze 'Sail'. Skojarzenie to pojawiło się nie tylko ze względu na formę i charakterystyczną barwę, ale i pęcherzyki, które pozostały na powierzchni gąbczastego materiału. Całość zgrana jest z surowym, piankowym językiem w OFF-WHITE'owym stylu w białym kolorze pasującym do wnętrza i podwójnych sznurówek. Jasna baza przełamana jest kontrastującymi neonowo-pomarańczowymi akcentami w stylu vintage. Na boku znajdziemy napis 'N.354' opisujący serię, spod której wyszły buty, a całość postawiona jest na szczycie niemal klasycznej pancernej, wygodnej podeszwy wewnętrznej pokrytej warstwą dodatkowego materiału idealnie oddając futurystyczny, nowoczesny, artystyczny wręcz klimat tych sneakersów. Na jej tyle naniesiono dodatkowy label gwarantujący nam jakość wykonania, z którą ostatnimi czasy trochę boryka się Nike.

Szczegóły premiery Nike Air Force 1 Experimental 'Sail'

Mamy nadzieję, że Nike Air Force 1 Experimental 'Sail' już niebawem trafią do sprzedaży, a nam uda się je zobaczyć w warszawskiej sneakersowej mekce - Warsaw Sneaker Store, który słynie z najlepszego wyboru sneakersów na polskim rynku. Sugerowana cena detaliczna tego wydania wyniesie równowartość jedynie 110$, co naszym zdaniem jest uczciwą ceną.

Nike Air Force 1 Experimental “Sail”
Kolor: White/Sail-Atomic Orange-Black
Kod: CV1754-100
Data: 2021
Cena: $110


Sprawdź również: 'Oficjalne Zdjęcia Jakościowych Nike Air Force 1 Low “Got ‘Em”'

Nike