Proponowany post

Nike Air Force 1 Jester 'White/University Red'

09 sierpień 2018
Nike Air Force 1 Jester 'White/University Red'

Nike Air Force 1 w oryginalnej wersji z 1982 roku kojarzony jest przez wszystkich, a but sam w sobie jest jednym z kilku klasyków sportowej marki z Oregonu. To do niego również należy rekord największej ilości wyprodukowanych w historii marki kolorystyk, których powstało ponad 2000. Nie każdy jednak lubi, kiedy designerzy marki biorą go na warsztat i tworzą jego niecodzienna, dalece odbiegającą od oryginału wersję. Tak stało się w przypadku tytułowych Jester, które mimo swojego wyglądu naprawdę mogą się podobać.

Najnowsza kolorystyka 'White/University Red' niemal w całości, bo z wyłączeniem języka wykonana jest przy użyciu naturalnej skóry licowej, w której ponadczasowa sylwetka Air Force 1 czuje się najlepiej. Biała baza przełamana jest czerwonym, kontrastującym Swooshem, który zmienił swoje miejsce i poleciał piętro niżej. W przypadku tego modelu logo na boku znajduje się pomiędzy upperem a podeszwą, co jest cechą wyróżniającą to wydanie. Wraz z nim nieco niżej osadzony jest i przekręcony detal na tyle, do którego przytwierdzona jest zdjęta z języka, żakardowa metka. Całość postawiona jest na szczycie nieco lżejszej niż w oryginale, odchodzonej podeszwie wewnętrznej z czerwoną, pasującą do detali powyżej krawędzią. Niewtajemniczonym warto również powiedzieć, że buty stworzone zostały z myślą o kobietach i z tego, co kojarzymy nie są one dostępne w męskiej rozmiarówce.

Buty w wybranych punktach sprzedaży pojawią się 16 sierpnia. Jeżeli chodzi o Polskę, zaglądajcie i sprawdzajcie co dzieje się tutaj.


Nike