Proponowany post

Nike Air Force 1 Low 'Manchester Bee'

21 wrzesień 2020
Nike Air Force 1 Low 'Manchester Bee'

Pszczoła to bardzo ważny dla Manchesteru symbol nawiązujący do czasów rewolucji przemysłowej w XVIII i odnosi się do pracowitości mieszkańców miasta. Amerykańska marka Nike postanowiła podkreślić nieoceniony wkład obywateli tej metropolii i wypuścić dedykowaną im wersję kultowych Air Force 1 Low nazwaną 'Manchester Bee'

Buty charakteryzuje kilka unikalnych elementów. Bazę, czyli cholewkę, na której pracowali designerzy z Oregonu, skonstruowano przy użyciu jakościowej skóry nubukowej oraz licowej w bardzo stonowanym, przepięknym odcieniu. Kontrastującym brązem wykończono Swoosh, natomiast bielą podkreślono nylonowy język. Na butach nie zabrakło oczywiście motywu przewodniego, czyli pszczoły. Pracowitego owada wyhaftowano na zewnętrznej stronie pięty, a od wewnątrz wytłoczono wzór plastra miodu. Dodatkowym elementem jest metka na języku '1016' nawiązująca do telefonicznego kodu kierunkowego miasta. Dopełnieniem projektu są połyskujące, cienkie sznurówki oraz śnieżnobiała podeszwa z cementowo-szarym spodem. 

Buty w limitowanym nakładzie niebawem powinny trafić do sprzedaży. Niestety, nie wiemy jak bardzo ograniczona będzie ich ilość i tym samym, czy możemy liczyć na ich debiut w warszawskim sklepie WS2.


Nike