Nike Air Force 1 WMNS 'Black Tie Dye'

01 lipiec 2020
Nike Air Force 1 WMNS 'Black Tie Dye'

Nike Air Force 1 to niekwestionowany klasyk, jeżeli chodzi o sneakersy ze Swoosh'em. Buty od momentu swojego debiutu w 1982 roku stały się ikoną pop-kultury, o czym sportowy brand doskonale wie, przez co niemal nieustannie do sprzedaży trafiają ich coraz to nowsze wersje czy kolorystyki tworzone dla każdego. Dziś bliżej przyjrzymy się tytułowym Nike Air Force 1 WMNS 'Black Tie Dye', które jak już nam sama nazwa wskazuje, zaprojektowane zostały z myślą o płci pięknej.

Tym, co niewątpliwie wyróżnia to wydanie, jest oczywiście wpadająca w oko kolorystyka, o której za chwilę. Zacznijmy może od rzeczy mniej oczywistych, a mianowicie materiału, z którego wykonana jest cholewka. Designerzy z Oregonu do ich produkcji postanowili użyć naturalnej, mięsistej oraz lekko fakturowanej skóry licowej bardzo dobrej jakości, której daleko, chociażby do bardzo powszechnych, zupełnie białych AF-1, które widujemy na ulicach. Tutaj jest zdecydowanie lepiej, co widać już na pierwszy rzut oka. Przejdźmy teraz do wcześniej wspomnianej kolorystyki, która nie oszukujmy, robi wrażenie, ale nie każdemu przypadnie do gusty. Bazę zabarwiono na biel, morelę w przedniej części i neonową-zieleń na Swooshu, a na całość naniesiono kolorowe przebarwienie oraz czarne plamy w popularnym ostatnimi czasy stylu imitującym technikę farbowania 'Tie-Dye'. Całość koresponduje se śnieżnobiałym midsole'm z ciemnym spodem.

Buty na rynku azjatyckim dostępne są od dziś. Niestety, nie mamy informacji czy i kiedy pojawią się, chociażby w WS2. Sugerowana cena detaliczna tego wydania wynosi 115$.


Nike Air Force 1 WMNS “Black Tie Dye”
Kolor: White/Green Strike-Washed Coral-Black
Styl: CW1267-101
Cena: $115

Nike