Proponowany post

Nike Air Max 1 Tinker 'Sketch' Sample

25 czerwiec 2019
Nike Air Max 1 Tinker 'Sketch' Sample

Nie wiemy jak Wy, ale my naprawdę ubolewamy nad tym, że Nike podjęło decyzję o chwilowym zaprzestaniu produkcji kultowego modelu Air Max 1, którego jesteśmy ogromnymi fanami. Zresztą nie tylko my. Ten kwestionowany klasyk z 1987 roku na nowo zdefiniował pojęcie obuwia sportowego, a jego ponadczasowa sylwetka od momentu debiutu doczekała się niezliczonej ilości wersji czy kolorystyk.

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia kolejnego, wyjątkowego wydania. Roboczo nazwane przez nas Nike Air Max 1 Tinker 'Sketch' Sample jak już sama nazwa precyzyjnie zdradza swoim wyglądem, nawiązywać mają do pierwszych szkiców, które podczas ich projektowania wychodziły spod ręki twórcy, samego Tinkera Hatfielda. Osobiście, uważamy, że czerwono-biało-szara kolorystyka OG, to TOP, jeżeli chodzi o jedynki, także i ten 'twór' wysoko plasuje się w jedynkowej klasyfikacji. Sam but wygląda tak, jakby był narysowany. Wycięty z fragmentów syntetycznego zamszu mudguard oraz panele boczne dosłownie 'pokolorowane' są na odpowiedni kolor, który znamy z finalnego produktu. Po całej cholewce rozsiane są dopiski dotyczące szczegółów projektu, a na tyle znajdziemy haftowany podpis Tinkera. Ciekawym detalem jest odręcznie narysowane logo  na metce wszytej w język czy kropi wokół systemu amortyzacji Air Max pod piętą. Tak właśnie wyglądała podeszwa tych butów w trakcie testów, o czym przekonacie się niżej. Kropką nad i jest półprzeźroczysty spód podeszwy z czarnym konturami. We wnętrzu widnieje napis 'SKETCH Property of nike not for resale'.

Niestety, na ten moment nie znamy szczegółów premiery. Nie mamy też pojęcia, jaka data idealnie pasowałaby do pojawienia się ich na rynku, bowiem 30 rocznicę powstania model ten obchodził dwa lata temu. Coś jednak czujemy, że Nike dopowie do nich odpowiednią historię.


Nike