Proponowany post

Nike Air Max 90 'Pirate Radio' To Hołd W Stronę Pirackich Stacji Radiowych W UK

31 grudzień 2020
Nike Air Max 90 'Pirate Radio' To Hołd W Stronę Pirackich Stacji Radiowych W UK

Dzięki sneakersom, które są teraz dobrze zakorzenione we współczesnej kulturze, Nike znalazło się w centrum kilku całkiem ważnych chwil. To nie tylko współczesna era, w której Nike rozwinęło się najbardziej, jest dla niej inspiracją, a marka nieustannie nurkuje w przeszłych epokach kulturowych, edukując nas w temacie innych stylów życia. Jest to zgodne z ich najnowszym projektem na bazie dalej świętującego swoją okrągłą, 30. rocznicę powstania Air Max 90 , który jest hołdem dla pirackiej sceny radiowej, która kwitła w Wielkiej Brytanii w latach 60. 

Oczywiście to nie pierwszy raz, kiedy Swoosh honoruje pirackie radio. W 2006 roku Nike współpracowało z brytyjskim artystą Benem Drurym nad modelem Air Max 1, na którym na języku wyszyty był napis „Hold Tight” - nawiązanie do ruchu renegatów. Nieco później, bo w 2009 roku wraz z premierą limitowanej edycji Ben Drury x Nike Air Max 90 Current po raz kolejny nawiązuje do pirackich audycji radiowych w stolicy Anglii. Ponad dziesięć lat później podobne motywy można znaleźć na nadchodzących Air Max 90 będących już solowym dziełem desigenrów z Oregonu. Na butach znajdziecie fale radiowe płynące po piętach, słynną czaszkę wtopioną w lodową, półprzezroczystą podeszwę zewnętrzną buta. Nawet trójkolorowy układ barw tego modelu nawiązuje do brytyjskich korzeni pirackiego radia, a motyw flagi Union Jack jest rozłożony na całej powierzchni cholewki.

Szczegóły premiery Nike Air Max 90 'Pirate Radio'

Niestety, data premiery tego wydania nie jest nam znana. Plotki głoszą, że zobaczymy je gdzieś w okolicach macowego Air Max Day. Czy pojawią się na www.chmielna20.pl ? Tego nie wiemy.

Nike Air Max 90 “Pirate Radio”
Kod: DD8457-400
Data premiery: 2021
Cena: $120


Nike