Proponowany post

Nike Air Max 90 PRM 'Croc Camo'

23 wrzesień 2019
Nike Air Max 90 PRM 'Croc Camo'

Mimo tego, że model Air Max 90, jak sama nazwa wskazuje swoje okrągłe, 30. urodziny obchodzi ropiero w przyszłym roku, designerzy z Oregonu już od jakiegoś czasu zaczęli świętować ten czas i wypuszczać na światło dzienne specjalne edycje tej sylwetki. Nie bądźmy gołosłowni, wróćmy myślami kilka tygodni wstecz i przypomnijmy sobie, jakie wersje AM90 pojawiły się w sprzedaży, a były to między innymi retro 'Pythonów' z 2003 roku, 'Mixtape Pack', 'Vinyl' czy kolaboracja z Maharishi. W drodze mamy również Air Max 90 we współpracy z UNDFTD czy The Basement

Jak się pewnie domyślacie, to dopiero początek tego, co tak naprawdę pokaże nam Nike, a informacje, którymi się z Wami dzielimy, są na to najlepszym dowodem. Na horyzoncie pojawiła się bowiem kolejna, odważna, a co za tym idzie, wydaje się nam, że godna waszej uwagi, egzotyczna kolorystyka dziewięćdziesiątek roboczo nazwana 'Croc Camo' i legitymująca się SKU: CU0675-300. Już z samego przydomka możemy wiele wywnioskować. Cholewka butów wykonana jest z niespotykanego przez nas do tej pory zestawienia materiałów łączących w sobie oliwkową, imitującą łuskę krokodyla grubą skórę oraz sztuczne futro jakiegoś dzikiego kota. Tym drugim wyściełano toebox oraz część paneli bocznych, a nawet karbowane, półprzeźroczyste elementy jak, pierwszy rząd oczek, przez które przeplecione są sznurówki, czy detal z tłoczonym napisem Air Max nad systemem pod piętą ozdobiono tym wzorem. Całość postawiona jest na rzadko widywanej w przypadku AM90 podeszwie wewnętrznej w stylu ICE z przebijającą spod mleczno-oliwkowej otuliny krwistą czerwienią, która świetnie komponuje się z wnętrzem. Oznaczenie PRM w nazwie sugeruje nam, że wszystko poskładane jest z największą dbałością o detale oraz użyte do produkcji materiały.

Niestety, na ten moment nie wiemy, kiedy buty pojawią się w sprzedaży. Mamy jednak nadzieję, że nie będzie problemu ze znalezieniem ich i wstołecznym butiku WS2.


Nike Air Max 90 PRM “Croc Camo”
Styl: CU0675-300
Data: TBA
Cena: $200

Nike