Proponowany post

Oficjalne Zdjęcia Nike Air Flightposite 2

Powrót butów z roku 2000!

Nike Air Max 90 'Viotech 2.0'

18 lipiec 2019
Nike Air Max 90 'Viotech 2.0'

Nie dalej jak kilka godzin temu informowaliśmy Was o nadchodzącym wielkimi krokami powrocie kultowej kolorystyki modelu Nike Dunk w wersji Low. Mowa tutaj o wielokolorowej wersji 'Viotech', która swój debiut, jedynie na japońskim rynku zaliczyła w 2002 roku, by w 2013 pojawić się jeszcze raz. Więcej na ten temat dowiecie się tutaj. Jak się jednak okazuje, nieco szybciej niż jesienią tego roku zobaczymy jeszcze jedna buty z dopiskiem 'Viotech' w nazwie. 

Część naszych czytelników doskonale wie, że debiutujący na rynku w 1990 roku model Air Max 90 za kilka miesięcy obchodzić będzie swoją okrągłą, 30. rocznicę powstania. Mimo tego, że oficjalnie amerykańska marka powinna nieco wstrzymać się z wypuszczaniem ich specjalnych, limitowanych wersji, to na półkach wybranych sklepów już od jakiegoś czasu takie właśnie warianty lądują. Jeden z europejskich sklepów zapowiedział, że już w przyszłym tygodniu, a dokładnie 25 lipca w sprzedaży zobaczymy kolejną z nich. Zapewne część z Was zastanawiała się, po co news ten rozpoczynaliśmy od Dunków, skoro kończymy na AM90. Otóż designerzy z Oregonu raz jeszcze biorą, na tapetę sprawdzony temat i cholewkę dziewięćdziesiątek ubierają w stylu wyżej wspomnianych 'Viotechów'. Co ciekawe, materiałowo też jest bardzo podobnie i upper skonstruowany jest z naturalnego zamszu z dodatkiem nylonowej siateczki również na tyle i języku. Kolorystycznie nie mamy tutaj bezpośredniego odniesienia do Dunków, a układ, jak i same kolory są zupełnie różne. Jedno zastanawia nas najbardziej. Czemu w nazwie pojawia się oznaczenie '2.0', skoro nigdy wcześniej Air Max 90 nie wychodziły w takiej, lub podobnej kolorystyce, no chyba, że o czymś nie wiemy. Jeżeli jest, inaczej niż myślimy, to nas poprawcie.

Tak, jak wspominaliśmy, premiera Nike Air Max 90 'Viotech 2.0' przewidziana jest na 25 lipca. Sugerowana cena detaliczna to 160 funtów. Co do dostępności, jest spora szansa, że znajdziecie je i tutaj.


Nike