Proponowany post

Nike Air Max 97 - Inspiracja Prawdziwa

28 lipiec 2017
Nike Air Max 97 - Inspiracja Prawdziwa

Air Max 97, to jeden z tych butów spod szyldu Swoosh'a, który kojarzy chyba każdy. Nie każdy jednak wie, że srebrne pociski, zaprojektowane w 1997 roku przez Chrisstiana Tressera inspirowane były nie tylko szybką, japońską koleją. Ale od początku.

Od momentu swojego powstania w latach 70, kultowa, poduszka gazowa Air przez trzy dekady przeszła wiele radykalnych zmian. Po raz pierwszy dosłownie światło dzienne ujrzała przy okazji premiery AM1 w 1987 roku, by następnie przy okazji debiutu modelu Air 180 widoczna już była z trzech różnych stron. Przełomowym momentem dla Air Max 97 była premiera Air Max 93, przy której produkcji użyto nowatorskiej technologii rozdmuchowego formowania gazowych poduszek pozwalająca na zwiększenie ich powierzchni. W taki właśnie sposób cztery lata po nich powstała pełnowymiarowa platforma dla 97. 

Tak jak wspominaliśmy upper owszem, inspirowany jest super szybką, japońską koleją, ale nie tylko. Falisty wzór widoczny na wierzchu cholewki nawiązuje do efektu jaki tworzy się na tafli wody przez uderzenie w nią kropli wody. 

Srebrne wykończenie zawdzięczać możemy również polerowanym na wysoki połysk, aluminiowym lub tytanowym elementom w ówczesnych rowerach górskich. Tutaj musimy przyznać, że informacja ta również była dla nas zaskoczeniem. Tak jednak mówi Tresser, a jemu wierzymy najbardziej.Buty Nike Air Max 97 były kolejnym przełomowym modelem w bogatej historii amerykańskiej marki z Oregonu. To właśnie one, a dokładniej rewolucyjna pełnowymiarowa i widoczna poduszka powietrzna dała poczatek do stworzenia wielu późniejszych modeli, które do dziś trafiają na sklepowe półki.

Nike

Tagi: -