Proponowany post

Nike Air Max 97 W Kolorystyce Inspirowanej Konsolą 'Nintendo 64'

09 lipiec 2019
Nike Air Max 97 W Kolorystyce Inspirowanej Konsolą 'Nintendo 64'

W sneakersowej historii amerykańskiej marki Nike widzieliśmy już buty sygnowane logo PlayStation. W 2006 roku z okazji 10 rocznicy powstania kultowej konsoli światło dzienne ujrzała ultra limitowana do 150 sztuk wersja modelu Air Force, która po części trafiła też do pracowników Sony. W ubiegłym roku w sprzedaży pojawiła się ich kolejna wersja, a i charakterystyczne logo PS lądowało też na typowo basketowych PG 2.5. Designerzy z Oregonu przestają faworyzować jeden brand i wypuszczają na światło dzienne kolejny model butów inspirowany konsolą do gry Nintendo 64, a dokładnie dołączanej do niej padem Tym razem nieco mniej oficjalnie, bo bez żadnego logo, ale podobieństwo widać gołym okiem. 

Cholewka kultowego, debiutującego na rynku w 1997 roku modelu Air Max 97 utrzymana jest w szarej kolorystyce z kolorowymi akcentami. Żółty, czerwony, zielony i niebieski, który widzicie na upperze i podeszwie to bezpośrednie odniesienie do guzików na padzie. Na szczycie języka znajdziecie dwie metki z napisami 'Power' i 'Reset', a na taśmie z tyłu 'Air Max' pisane fontem Nintendo, co utwierdza nas tylko w przekonaniu, że buty powstały z dbałością o najmniejsze szczegóły. Kropką nad i są powielające się trójkąty na całym mudguardzie, które nawiązują do kierunkowych przycisków kontrolera oraz grafika na wkładkach w stylu ESRB - 'amerykańsko-kanadyjskiej organizacji zadaniem, której jest ocenianie zawartości i wyznaczanie granic wiekowych dla wydawanych w USA gier komputerowych i wideo'. 

Buty już niebawem powinny pojawić się w wybranych sklepach. Jeżeli chodzi o Polskę, liczymy na to, że znajdziemy je tutaj. Sugerowana cena detaliczna ma wynosić 160$, czyli 759zł.


Nike Air Max 97 “Nintendo 64”
Styl: CI5012-001
Cena: $160Nike