Proponowany post

Nike Air Max Susan 'Missing Link'

08 marzec 2019
Nike Air Max Susan 'Missing Link'

To tylko utwierdza nas w przekonaniu, że Nike stać dosłownie na wszystko. Na przestrzeni tych wielu lat amerykański brand nie przestaje zaskakiwać, a potwierdzeniem tych słów są kolejne nietuzinkowe, szokujące czy pomysłowe projekty. Kolejny przed Wami.

Już za chwile, bo 12 kwietnia na ekranach kin swoją premierę będzie miał film animowany 'Missing Link', a w polskim tłumaczeniu 'Praziomek', który do naszego kraju trafi trzy dni później. Za animację odpowiedzialne jest studio animacji LAIKA, a reżyserem Chris Butler znany, chociażby z filmu 'Kubo i dwie struny', za który otrzymał nominację do Oscara. Pewnie zastanawiacie się, po co w ogóle o tym wszystkim wspominamy. Już śpieszymy z odpowiedzią. Jedna z głównych postaci filmu, 'Mr. Link' stał się inspiracją do stworzenia naprawdę topowej wersji kultowego modelu Air Max 1. Co jednak ważniejsze, że za unikalny projekt odpowiedzialny jest sam Tinker Hatfield oraz były animator Michael Berger oraz oddział designerów z Nike VP. Nawiązujący do charakterystycznego stroju bohatera upper wykonany jest przy użyciu naprawdę pokaźnego spektrum materiałów. Mamy tutaj połączenie płótna, skóry czy materiałów tekstylnych o najróżniejszych wzorach i kolorach. To jednak dopiero początek tego, co tak naprawdę unikalne w tym projekcie. Wyjątkowymi dodatkami są, chociażby 'koraliki' w miejscu ostatniego oczka na sznurówki, przekreślony napis 'Max' na szczycie języka czy co chyba najbardziej szokujące pokryty skórą  midsole. 

Buty do sprzedaży trafić mają 9 marca. Mówi się, że pojawią się one na aplikacji SNKRS, ale na ten moment ich tam nie ma. Sugerowana cena detaliczna wynosić ma 170$.
Nike