Proponowany post

Nike Air Metal Max Z 1997 Roku Ponownie Na Półkach

03 marzec 2020
Nike Air Metal Max Z 1997  Roku Ponownie Na Półkach

Raz na jakiś czas designerzy Nike zaskoczą nas mniej lub bardziej spektakularnym powrotem butów, które przez długi czas bez żadnej re-edycji przeleżały w portlandzkim archiwum. Niektórych z nich nie kojarzymy nawet my, co wbrew pozorom jeszcze bardziej motywuje nas do pracy i za każdym razem, kiedy trafiamy na taką wcześniej nieznaną przez nas sylwetkę, jeszcze bardziej zajarani jesteśmy jej tematem i historią. Do takich wydań śmiało możemy zaliczyć Air Metal Max, czyli cross trainery, których korzenie sięgają 1997 roku

Sam model butów powstał z myślą o treningu cardio, swoją budową mając zapewniać użytkownikowi maksymalny poziom stabilizacji podczas tego typu ćwiczeń. To, co tutaj widzicie, to pierwsza generacja Air Metal Max, którą amerykańska marka unowocześniała aż do wersji z dopiskiem IV w nazwie. Buty zniknęły z asortymentu Nike w 2000 roku i słuch po nich zaginął, aż do dziś. W sieci pojawiły się bowiem oficjalne zdjęcia retro wersji z początków lat produkcji i to w oryginalnej, czarno-białej kolorystyce. Przejdźmy do ich budowy. Upper skonstruowany jest przy użyciu gładkiego nubuku, mięsistej skóry oraz miękkiej siateczki na języku. Elementem charakterystycznym, jest szereg otworów wentylacyjnych na boku przypominających rekinie skrzela wypełnionych siateczką i zakończonych wypukłym emblematem z logo Nike. Całość osadzona jest na podeszwie Air Max z dwoma systemami osadzonymi na przodzie oraz tyle midsole'a, o czym informuje nas odpowiednia metka na szczycie języka . Kolorystycznie wszystko utrzymane jest w czarno-białej estetyce z kilkoma stalowymi dodatkami. Poniżej jako bonus dorzucamy Wam foty OG'sów.

Buty w sprzedaży powinny pojawić się już za chwilę. Jest szansa, że zobaczymy je w stołecznym WSS'ie lub sieci sklepów Worldbox.OG:

Nike