Proponowany post

Nike Air Moc Z Kolekcji N7

05 listopad 2019
Nike Air Moc Z Kolekcji N7

Już jakiś czas temu mieliśmy okazję prezentować Wam Air Jordan 8 z nadchodzącej wielkimi krokami tegorocznej kolekcji N7. Prócz sylwetki z 1993 roku w paczce znajdziecie też innego koszykarskiego klasyka, a mianowicie Air Force 1, nowe, biegowe Air Zoom Pegasus 36 oraz naszym zdaniem najciekawsze, specyficzne i zarazem szokujące Air Moc, których prywatnie jesteśmy ogromnymi fanami. Dla przypomnienia kolekcja N7  jest to inicjatywa wspierająca rdzennych mieszkańców Ameryki Południowej, a dochody z jej sprzedaży przeznaczone mają być na propagowanie sportu i aktywności właśnie w tej grupie etnicznej.

Potocznie nazywane 'kartofelkami' buty zaprojektowany w 1994 roku przez Torego Orzecka, utalentowanego designera Nike, który ma w swoim dorobku m.in. inny nietypowy but - Air Footscape nie są tymi, które do tej pory kojarzyliśmy z asortymentu sportowej marki z Oregonu. Aby jeszcze lepiej oddać klimat etnicznej kolekcji N7, przy której dodatkowo użyto materiałów kultowego, sąsiadującego z Nike brandu Pendleton nieco przerobiono jego cholewkę. Na charakterystyczną, wzorzystą bazę z granatowo-żółtą metką wszytą pod kołnierzem okalającym kostki nałożono fragmenty brązowego zamszu ukształtowanego w szerokie szlufki, przez które przepleciono cienki rzemyk. Przez taki zabieg buty faktycznie wyglądają na takie, jakie mogliby nosić rdzenni Indianie z Ameryki Południowej, do których nawiązuje kolekcja. Całość postawiona jest na szczycie prostej, beżowej podeszwy z delikatnym nakropieniem. 

Buty w sprzedaży powinny pojawić się na równi z wcześniej wspomnianymi AJ8, czyli w okolicy 7 listopada. Niestety, na ten moment nie wiemy jeszcze ile mogą kosztować.

Nike

Tagi: nike air moc