Proponowany post

Nike Basketball Prezentuje Nowy, Futurystyczny Model Cosmic Unity 'Green Glow'

21 styczeń 2021
Nike Basketball Prezentuje Nowy, Futurystyczny Model Cosmic Unity 'Green Glow'

Ostatnim, nowym modelem od Nike, którego fason mieliśmy okazję Wam przybliżać, był nowoczesny Crater Impact, a chwilę wcześniej zaliczający się do tych klasycznych Waffle One, to dziś wracamy do tematu z czymś jeszcze zgoła innym. 

Tym razem designerzy Nike Basketball poszli futurystyczną, współczesną drogą i prezentują światu swoje najnowsze, eksperymentalne dzieło, czyli Cosmic Unity w kolorystyce 'Grren Glow'. Tak naprawdę, buty po raz pierwszy światło dzienne ujrzały już w grudniu 2020 roku, kiedy na nogach miał je gracz  Los Angeles Lakers Anthony Davis. Konstrukcja butów opiera się na precyzyjnie tkanej cholewce o falistej, tłoczonej strukturze w czarnym kolorze z odrobiną kontrastującej, przeplatającej się białej nici. Wysunięty ku tyłowi kołnierz wspomagany jest piankowym językiem z pianki przykrytym rzędem kolorowych sznurówek, które przykrywa specjalny kołnierz z taśmy. Wycięty z półprzeźroczystego materiału, sporych rozmiarów Swoosh, który częściowo skrywa się pod imponującą podeszwą, znajdziemy tylko po jednej stornie. Skoro jesteśmy już przy podeszwie, to tutaj dzieje się najwięcej, i nie chodzi tylko i wyłącznie o neonowo-seledynowy, jaki ją zdobi. Składająca się z trzech owalnych części platforma w przedniej i tylnej części wyposażona jest w otwory, które sugerują nam, że w ich wnętrzu znajdziemy system amortyzacji Zoom, natomiast środkowa, również wyposażona w poduszę część odpowiedzialna, jest za stabilizację. W celu jeszcze większego jej poziomy tył wysunięto mocno ku górze, aby uchronić nas przed kontuzjami. 

Szczegóły premiery Nike Cosmic Unity „Green Glow” 

Nike Cosmic Unity „Green Glow” w cenie 150$ u wybranych specjalistów, takich jak Sklep Koszykarza zobaczymy już za chwilę.


Nike