Nike - Lace Up. Save Lives

30 listopad 2009
Nike - Lace Up. Save Lives

W dzisiejszym dniu firma Nike i Bono, lider grupy U2, wraz z czołowymi piłkarzami świata ogłosili współpracę dołączając do projektu (RED), którego szczytnym celem jest zbieranie funduszy na walkę z HIV/AIDS w Afryce. Firmy, których produkty nosza znak (PRODUCT)RED, ofiarowują znaczny procent dochodów ze sprzedaży na finansowanie programów walki z AIDS w Afryce. Partnerami są m.in.: American Express, Apple, Converse, Gap, Emporio Armani, Dell i Starbucks.

Idea Nike i (RED) jest prosta: pod hasłem Lace Up, Save Lives firma zachęca do zakupu pary specjalne wyrodukowanych sznurówek (NIKE)RED. Można je wpleść w buty, nosić na nadgarstku lub innym widocznym miejscu.

Firma Nike przekaze 100% dochodu ze sprzedaży każdej pary sznurówek (NIKE)RED do równego podziału pomiędzy Globalny Fundusz ds. Walki z AIDS, Gruźlicą i Malarią, który dostarcza lekarstwa osobom chorym na HIV i związane z pilką nożną inicjatywy społeczne podejmowane przez Nike, które służą edukacji i zrozumieniu zasad zapobiegania HIV/AIDS.

Sznurówki (NIKE)RED można nabyć od 1 grudnia w najwiekszych sklepach Nike w cenie 16 zł/para.

Nike
Red

Tagi: -