Proponowany post

Nike LeBron Soldier '25 Straight' - Dokładne Zdjęcia

29 maj 2018
Nike LeBron Soldier '25 Straight' - Dokładne Zdjęcia

Już za kilka dni odbędzie się premiera Nike Lebron Soldier '25 Straight'. Buty są częścią kolekcji 'Champions Think 16', o której mogliście czytać na naszej stronie. Każdy model w tej kolekcji ma przypisaną bardzo ciekawą historię z parkietów NBA.  Jeśli chodzi o omawiane Soldiery to musimy się cofnąć do roku 2007, kiedy to  w finale konferencji wschodniej Cleveland Cavaliers spotkali się z drużyną Detroit Pistons. Na 6 minut przed końcem meczu numer 5, Lebron postanowił przejąć kontrolę w momencie, kiedy jego zespół przegrywała różnicą 18 oczek. King James Zdobył 29 z 30 ostatnich punktów drużyny, z czego 25 z rzędu. Po dwóch dogrywkach Cavs wygrali, awansując tym samym do wielkiego finału. Zamysłem linii Soldier, które wówczas debiutowały była właśnie twarda walka w fazie playoffs, dlatego też King James od tamtego czasu w zasadzie zawsze w playoffach zakłada swoją poboczną linię. 

Cholewka butów wykonana jest z połączenia skóry i nubuku, posiada ona wiele warstw i paneli, przez co pierwsze Soldiery wyglądają bardzo masywnie. Mają one aż dwa paski na rzepy, które pomagają w dopasowaniu i stabilizacji. Oba są ozdobione detalami w postaci Swoosha i starego logo "LJ23". Ogólnie na butach znajdziemy wiele odniesień do postaci Lebrona, jego imię i nazwisko z tyłu na podeszwie, inicjały na kołnierzu, podobiznę lwa na języku czy numer "23" przy toe boxie, na pasku ze skóry lakierowanej. Smaczkiem, który wyróżnia to wydanie od oryginału jest metka po wewnętrznej stronie języka z przekreśloną liczbą "16" oraz brelok w kształcie pucharu Larego O'Briena. 

Nike Lebron Soldier 1 '25 Straight' będą do kupienia już 31 maja za pośrednictwem aplikacji Nike SNEAKRS. Naszym zdaniem jest to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów Lebrona. Poniżej możecie zobaczyć sporo szczegółowych zdjęć oraz porcję oficjalnych ujęć od Nike. nike