Proponowany post

Nike Odświeża Air Max 95 W Wersji Ultra

15 czerwiec 2020
Nike Odświeża Air Max 95 W Wersji Ultra

Miniony tydzień pokazał nam, że tego lata możemy spodziewać się mocno dodatnich temperatur. Co za tym idzie, nie każdy typ obuwia będzie odpowiedni na takie warunki atmosferyczne. Jedną z takich sylwetek, której zdecydowanie nie rekomendujemy latem, są chociażby Nike Air Max 95, których pancerna, mocno obudowana konstrukcja zupełnie wyklucz je z użytkowania latem. Inżynierowie amerykańskiej marki z Oregonu postanowili nieco ulepszyć ten model i już jakiś czas temu przystosowali go do korzystania nawet upalnym latem. Tak też powstała odchudzona wersja Ultra, którą po krótkiej przerwie ponownie zobaczymy w sprzedaży.

Względem oryginalnej, jak wyżej wspomnieliśmy pancernej wersji, która na rynku zadebiutowała w 1995 roku mamy tutaj kilka zmian. Po pierwsze cholewka butów wykonana została przy użyciu szeregu syntetycznych materiałów, które połączono ze sobą w bezszwowy sposób, co zdecydowanie zwiększyło przewiewność oraz zredukowało wagę samych butów. Dodatkowo znacznie lżejszą cholewkę postawiono na nowej podeszwie wewnętrznej. Midsole wykonany jest ze zdecydowanie lżejszej mieszanki zintegrowanej z outsolem. Aby jeszcze zminimalizować wagę od spodu 'wybrano' nieco materiału pozostawiając po nim charakterystyczne dla chyba wszystkich wersji 'Ultra' wyżłobienia. 

Buty w wybranych sklepach powinny pojawić się już niebawem. Szukajcie ich w WS2 lub sieci sklepów Worldbox, gdzie powinny zagościć.


Nike