Proponowany post

Nike Oficjalnie Odpala Platformę 'Nike By You', A Pierwszym Gościem Jest Heron Preston

08 kwiecień 2019
Nike Oficjalnie Odpala Platformę 'Nike By You', A Pierwszym Gościem Jest Heron Preston

Sportowa marka Nike odświeża swoją unikalną zakładkę 'Nike iD', w której za odpowiednią dopłatą każdy z nas, przy pomocy specjalnego panelu miał możliwość zaprojektowania własnej, aktualnie dostępnej pary butów. Tak naprawdę w trakcie tworzenia ograniczała nas tylko nasza wyobraźnia. Oczywiście kolory, jak i materiały odpowiednio się zmieniały, a całość skonstruowana była tak, że naprawdę ciężko było skopiować już istniejące wydanie. To akurat w przypadku tej platformy bardzo nam się podobało. 

Tak jak wspomnieliśmy, Nike bierze na warsztat zakładkę iD i zmienia jej nazwę, ale i trochę koncepcję. Teraz całość to 'Nike By You' i prócz swoich autorskich projektów będziecie mogli bazować też na dziełach innych artystów czy instytucji. Na pierwszy ogień idzie Heron Preston, który stworzył unikalną hybrydę na bazie kultowych Air Max 95 z najnowszym modelem butów spod szyldu gazowej poduszki - Air Max 720. Już na pierwszy rzut oka widać, że buty mają swój unikalny charakter, który ze względu na kilka możliwości customizacji naprawdę może się podobać. Cała zabawa polega na dowolnym zestawieniu cholewki z AM95 na standardowej platformie lub podeszwie zaczerpniętej z AM720. Aby jednak nie było 'tak zwyczajnie' upper został nieco przeprojektowany. Na klasyczną, materiałowo-siteczkową cholewkę, którą znacie z oryginału, nałożona jest półprzeźroczysta 'obudowa' wykonana z lekko połyskującej gumy. Jej powierzchnię zdobi dodatków takich jak log Swoosh czy marki Heron Preston. Kolorystycznie też jest naprawdę grubo. Dowolnie będziemy mogli korzystać z takich barw jak chociażby róż, niebieski, zieleń, pomarańcz czy oczywiście czerń. Będziecie próbować swoich sił z nowej odsłonie platformy iD, Nike By You? Uważamy, że to świetne miejsce do uzewnętrznienia swojej ekspresji i stworzenia czegoś unikalnego. Wydaje się nam, że warto się wyróżniać. Dlatego zachęcamy Was do tworzenia swoich projektów tutaj. Poniżej jeszcze kilka słów na temat całego przedsięwzięcia od samego odpowiedzialnego za całe zamiesznie:

„Air Everywhere nawiązuje do nieskończonego potencjału, pojawiających się możliwości i przesuwania kolejnych granic. To wariacja na temat idei przekraczania kolejnych barier.

Jestem zauroczony tym, co potrafią stworzyć dzieciaki. To ekscytujące – oglądać ich proces twórczy i to, jak potrafią się nim dzielić, jak potrafią się dzielić jego efektami […] To prawdziwa magia – młodzi ludzie bawią się rzeczywistością i powołują do życia rzeczy, które nie mają prawa istnieć”.

„Ludzie mają dość rzeczy doskonałych. Dzieci uwielbiają robić bałagan i świetnie się przy tym bawią. Myślę, że to ich sposób, aby sprowokować reakcje. To wygląda prawie jak konkurs, kto bardziej namiesza. Wygrywa ten, kto się naprawdę wyróżni.

Dlatego cieszę się, że jestem na początku tej drogi i myślę, że to, co przyniesie Nike By You, będzie naprawdę ekscytujące – ta cała magia, która się wydarzy. Ten kreatywny zestaw narzędzi, które mogą łączyć ze sobą rzeczy, a także je rozdzielać. Będzie super to oglądać. Jestem pewien, że dla dzieciaków to świetny sposób, aby dać upust kreatywności”.

– Heron Preston

Data premiery kolekcji przewidziana jest na 15 kwietnia. 


Nike
Heron Preston