Proponowany post

Nike PG 2.5 'Black' - Zapowiedź

22 czerwiec 2018
Nike PG 2.5 'Black' - Zapowiedź

Mamy dla Was zapowiedź i porcję szczegółowych zdjęć Nike PG 2.5 w wersji 'Black'. O samych butach, tyle że w innej kolorystyce pisaliśmy nie tak dawno. Sam Paul George został w nich przyłapany podczas jednego z eventów. Wówczas mieliśmy pewne wątpliwości, czy aby na pewno te buty powinny nazywać się "2.5", ale okazuje się, że tak właśnie będzie. Nadal jednak podtrzymujemy nasze zdanie, że nie powinny one wyglądać, jak PG 2 tyle, że  z dodatkowym paskiem w śródstopiu, ale to tylko nasza opinia. Oczywiście nie znaczy to, że hateujemy ten model, wręcz przeciwnie jesteśmy fanami sygnowanych butów Paula Georgea, po prostu nie do końca zgadzamy się z nazwą tego konkretnego modelu. 

Buty mają czarną cholewkę wykonaną z syntetycznej siateczki, która w strategicznych miejscach wzmocniona jest sztywniejszym materiałem. Dzięki temu połączeniu otrzymujemy odpowiednie dopasowanie i stabilizację dla stopy. W PG 2.5 mamy identyczny system sznurowania i wewnętrzną skarpetę, co w PG 2. Taka sama jest też podeszwa środkowa i zewnętrzna, która wyposażona jest w poduszkę Zoom Air. Nowością jest pasek na rzep w śródstopiu, którego zadaniem jest dodatkowa stabilizacja w tej dla części stopy. Inaczej też wygląda logo na języku, które zostało zmniejszone i umieszczone pod kątem. Nie zabrakło też autografu PG oraz jego numeru na wkładkach i z tyłu prawego buta.

Nike Basketball planuje wprowadzić te buty do sprzedaży niedługo, bo już 19 lipca. W Polsce Nike PG 2.5 'Black' powinny być dostępne w takich sklepach specjalistycznych, jak KICKS Store i Sklep Koszykarza.