Proponowany post

Nike Prezentuje Nowy Biegowy Model ZoomX Vaporfly NEXT%

25 kwiecień 2019
Nike Prezentuje Nowy Biegowy Model ZoomX Vaporfly NEXT%

Nike ZoomX Vaporfly 4%  to jak do tej pory najbardziej zaawansowany biegowy model butów ze stajni amerykańskiej marki Nike. Po jego premierze inżynierowie z Oregonu zadali sobie pytanie 'Co dalej?'. Zastanawiając się, czy buty mogą być jeszcze lżejsze i szybsze wzięli wyzwanie na barki. Po rozmowach z najwybitniejszymi biegaczami maratońskimi z całego świata wzięli ich wskazówki do siebie i rozpoczęli pracę. Oto są, najszybsze buty wszech czasów! Poznajcie nowy biegowy model ZoomX Vaporfly NEXT%.

Podeszwa środkowa zaprojektowana z myślą o szybkości
Pianka ZoomX w przedniej części buta zapewnia niezwykły zwrot energii i zwiększa ochronę przed wstrząsami, a pełnowymiarowa płytka z włókna węglowego pod stopą daje uczucie maksymalnej prędkości podczas biegu.

Całkowicie nowy materiał Nike Vaporweave

Cholewka z nowego materiału Nike Vaporweave jest mocniejsza, a jednocześnie niezwykle lekka. Charakteryzuje ją minimalna absorpcja wody i wyjątkowa przewiewność.

Nowy wymiar przyczepności

Aby poprawić przyczepność w różnych warunkach atmosferycznych, projektanci przeprojektowali bieżnik w przedniej części stopy. Jego nowy, głęboko wyprofilowany wzór pomaga zwinnie i efektywnie skręcać podczas biegu.

Inspirowane najszybszymi biegaczami świata

Projektanci Nike całkowicie przeprojektowali system Vaporfly, bazując na wskazówkach od najlepszych biegaczy świata, takich jak Mo Farah czy Shalane Flanagan. Tak powstały najszybsze buty wszech czasów.

O ile nas wzrok nie myli, to buty po raz pierwszy na naszych łamach pojawiły się już jakiś czas temu. Sugerując się napisem na szczycie minimalistycznego, cienkiego języka myśleliśmy, ( zresztą nie tylko my ) że nowy model nazywać będzie się Nike Zoom VaporFly 5%, o którym wspominaliśmy tutaj. W finalnej wersji nie widzimy tego oznaczenia. Podsumowując nowe ZoomX Vaporfly NEXT% wykonane są z jeszcze lżejszego, absorbującego mniej wody, innowacyjnego materiału Vaporweave o zwiększonych właściwościach wentylacyjnych. Góra zestawiona jest z przeprojektowaną podeszwą z pianki ZoomX, której spód lepiej radzić ma sobie podczas kontaktu z mokrą nawierzchnią. 

Buty do sprzedaży w UK trafić mają 25 kwietnia ( nie wiemy, czy wtedy też odbędzie się polska premiera ). Trzy dni później za pośrednictwem aplikacji Nike Run Club buty dostępne będą w USA. Ty, już teraz możesz tutaj włączyć powiadomienie o premierze. 
Nike