Proponowany post

Nike Przywraca Kultowe Air Max 3 W OG Kolorystyce 'Hot Lime'

12 styczeń 2021
Nike Przywraca Kultowe Air Max 3 W OG Kolorystyce 'Hot Lime'

Zanim w życie weszła funkcjonująca po dziś dzień, podpowiadająca nam rok wydania nazwa modelu Air Max 90 do czasu retro w 2000 roku występował on pod pseudonimem Air Max 3. Oznaczało to właściwie to, że był to trzeci biegowy model Nike, który pojawił się na rynku, zastępując tym samym debiutujące w 1989 roku Air Max Light nazywane również Air Max 2. Teraz z okazji lekko już naciąganych, z powodu pandemii przeciągniętych w czasie obchodów 30. rocznicy powstania dziewięćdziesiątek Nike przy okazji wypuszczenia każdego kolejnego retro oryginalnej ich kolorystyki sprzed lat wraca do tego właśnie numerycznego oznaczenia. Po premierze takich perełek jak 'Infrared', czy 'Laser Blue' przychodzi pora na kolejny rarytas, którego zagorzali fani tej ponadczasowej, elektryzującej sylwetki przesiąkniętej klimatem retro na pewno sobie nie odpuszczą. 

W ramach przypomnienia w 1990 roku, na półkach oprócz najbardziej popularnych 90'tek, czyli wyżej wspomnianych 'Infraredów', czy 'Laser Blue' w opcji dla mężczyzn pojawiły się też 'Concord' oraz 'Hot Coral' dla kobiet. Rok później Nike dorzuciło ostatni wariant barwny 'Spruce/Hot Lime', który również zalicza się do wielkiej, OG'sowej piątki. Po tych 30 latach od premiery ikoniczne 90'tki, które jeśli nas pamięć nie myli, ( oprócz ekskluzywnej kolorystyki dla sieci sklepów JD Sports z 2008 roku ) nigdy nie doczekały się swojej globalnej re-edycji ponownie trafią do sprzedaży! 


Nadchodzące Air Max 3 'Hot Lime' to kwintesencja lat 90. Nadchodzące retro wykonano z takich materiałów 'z epoki', jak naturalna skóra na mudguardzie oraz panelach bocznych, nylonowa, wytrzymała i przewiewna siateczka na toeboxie i kołnierzu wokół kostki, a także miękkiego nylonu na języku. Całość zdominowana jest przez śnieżną biel przełamaną turkusową zielenią na boku, górze i tyle oraz stonowaną szarością. Wydanie to charakteryzuje jednak neonowy, wycięty z kawałka syntetycznego zamszu Swoosh na boku oraz wnętrze widocznego, amortyzującego systemu Air Max pod piętą tego samego koloru. To, co jeszcze bardziej potęguje w nas chęć posiadania tego wydania to bezbłędny, agresywny kształt oraz przeszyte logo nawiązujące do pierwszych wersji 90.

Szczegóły premiery Air Max 3 'Hot Lime' 

Buty w cenie 140$ do sprzedaży trafią już 25 stycznia. Szukajcie ich w takich punktach z limitowanymi butami Nike, jak Warsaw Sneaker Store, gdzie powinny się pojawić.


Nike