Proponowany post

Nike Zoom Freak 1 'Atmosphere Grey'

Oficjalne zdjęcia...a przynajmniej ich część.

Nike Przywraca Kultowe Air Tailwind OG

10 październik 2018
Nike Przywraca Kultowe Air Tailwind OG

Część z Was pewnie wie, a część napewno nie, jaki pierwszy model butów amerykańskiej marki Nike wyposażony był w kultową poduszkę Air? Pierwszą sylwetką, którą zapewne macie przed oczami jest Air Max 1. Odpowiedź jest po części prawidłowa, bo to właśnie w jedynkach po raz pierwszy, dosłownie na własne oczy, dzięki okienku w podeszwie mogliśmy zajrzeć do jej środka. Tak się jednak składa, że gazowa poduszka już dużo wcześniej, ukryta była w podeszwach innych modeli butów. Pierwszym, debiutującym na rynku w 1979 roku był kultowy Air Tailwind.

Sportowy gigant z Oregonu po raz kolejny postanowił nam o nim przypomnieć i przywrócić na sklepowe półki jego oryginalną wersję barwną. Upper o bardzo prostym designie rodem z końca lat 70. wykonany jest z kilku również podstawowych materiałów. Mamy tutaj głównie meshową siateczkę, trochę zamszu i cienką warstwę nylonu przykrywającego piankowy język. Na tyle znajdziecie kawałek naturalnej skóry licowej z napisem Nike zintegrowanym ze Swoosh'em na boku. Jeżeli chodzi o podeszwę, to tutaj też nie spodziewajcie się nie wiadomo tego. Całość wycięta jest z kawałka pianki EVA z gumowym, waflowym spodem. Kolorystyka żywcem zdjęta została z oryginału. Przeważa szarość z kontrastującą, niebieską 'łyżwą' na boku. Dla porównania poniżej dorzucamy Wam zdjęcia oryginału sprzed lat.

Buty do sprzedaży trafić mają jeszcze w tym miesiącu. Co do dostępności sprawdzajcie co dzieje się tutaj.Nike Air Tailwind z 1979 roku:

Nike