Proponowany post

Nike Przywraca Model Air Zoom Alpha Z 1996 Roku

16 październik 2018
Nike Przywraca Model Air Zoom Alpha Z 1996 Roku

Sportowy gigant z Oregonu po raz kolejny sięga do swojego bogatego archiwum i wyciąga z niego następną perełkę. Jest nim biegowa sylwetka Air Zoom Alpha z 1996 roku. 

Na pierwszy rzut oka może się Wam on kojarzyć znajomo. Wszytko to, za sprawą podeszwy, na której postawiona jest cholewka. Na tej samej platformie osadzone są bowiem bardziej przez Was kojarzone Nike Zoom Spiridon z 1997 roku. Ciekawostką w przypadku Air Zoom Alpha jest to, że był to pierwszy w historii marki model biegowych butów wyposażony w dynamiczny system amortyzacji Zoom Air na całej powierzchni podeszwy. To właśnie dlatego ceniony on był przez biegaczy, którzy od butów sportowych oczekiwali jak najszybszej reakcji oraz elastycznej amortyzacji. Z butem tym związana jest jeszcze jedna ciekawa historia. Na przestrzeni lat, kiedy był produkowany powstały jego jedynie cztery warianty kolorystyczne, dwa męskie oraz dwa damskie i tyle. Niestety, zupełnie nie wiedzieć czemu model ten szybko zastąpiony został przez wyżej wspomniane Spiridony. Tym bardziej cieszy nas fakt, że sportowa marka pokusiła się o retro tej świetnej sylwetki. Na ten moment wiemy, że do sprzedaży trafić mają trzy warianty barwne, a my po cichu licznym, że będą to, wierne kopie oryginału z 1996 roku. 

Dowiemy się o tym dopiero w przyszłym roku, ponieważ premiera przewidziana jest na wiosnę 2019. Liczymy, że nie będzie wielkiego problemu ze znalezieniem ich tutaj.
Nike