Proponowany post

Nike SB Dunk High “Hawaii” będą miały podwójną cholewkę

06 kwiecień 2021
Nike SB Dunk High “Hawaii” będą miały podwójną cholewkę

Delikatnie ponad miesiąc temu na naszych łamach pojawiła się zapowiedź kolejnych Nike SB Dunk High, a konkretnie chodzi o letnią kolorystykę o przydomku 'Hawaii'

Historia 'hawajskich' Dunków rozpoczęła się już w 2006 roku, kiedy to w sprzedaży pojawiła się specjalna, niska wersja Nike SB Dunk Low Pro „Hawaii” inspirowana wulkanami znajdującymi się na Hawajach, o czym świadczy ich ciemna kolorystyka z pomarańczowymi, wulkanicznymi dodatkami. Na specjalnej wkładce widnieje powiedzenie „Ka Wahine Ai Honua” wypowiedziane przez Lu Pele, Bogini Wulkanu, co oznacza „Kobieta, która pożerała ziemię” wraz z wizerunkiem jej samej. Dodatkowe szczegóły obejmują granice wyspy wyszyte na pięcie wraz z oficjalną flagą Hawajów na pięcie.


Nowe Nike SB Dunk High “Hawaii” są zgoła inne. Jak przystało na letni, hawajski klimat cholewkę butów skonstruowano przy użyciu pokrytego kwiecistym wzorem tekstylnego materiału z dodatkiem jasnego płótna, którym wykończono język oraz Swoosh. Jak się jednak okazuje, wierzchnia część podwójnej cholewki skrywa sekret, który ujawnia się pod spodem. Po usunięciu pierwszej części materiału naszym oczom ukazuje się pomarańczowy, zdobiony rysunkami materiał w klimacie Nike SB lub zielony, włochaty zamsz być może odnoszący się w jakimś stopniu do święta 420. Całość postawiona jest na szczycie jasnej podeszwy wewnętrznej z kremowym spodem.

Sprzedaż butów ruszy już wkrótce, chociaż konkretna data premiery nie jest nam znana. 

Nike SB Dunk High “Hawaii”
Kod SKU: CZ2232-300
Data premiery: 2021
Cena: $120