Proponowany post

Nike SB Dunk Low 'Vietnam 25th Anniversary'

05 październik 2020
Nike SB Dunk Low 'Vietnam 25th Anniversary'

Mamy wrażenie, że designerzy siedzący w Nike SB prześcigają się, który z nich wypuści najbardziej szalona wersję Dunków Low. Od momentu, kiedy model ten ponownie wrócił do łask na półkach wybranych skateshopów, wylądowała masa naprawdę szalonych projektów, które na długo zapadną nam w pamięci. Do takich wersji zaliczamy, chociażby kolaborację z 'Ben & Jerry's', która jest 'najbardziej opłacaną' edycją Dunków ostatnich miesięcy, depczące im po piętach 'StrangeLove' czy niecodzienne 'Grateful Dead'. Do tego zacnego grona niewątpliwie pasują tytułowe Nike SB Dunk Low 'Vietnam 25th Anniversary'.

Wydanie to, to hołd 25-letniej historii współpracy amerykańskiej marki Nike z fabryką w Wietnamie, a dokładnie tej mieszczącej się w mieście Ho Chi Min, którą zapoczątkowano w 1995 roku. Aktualnie pracuje tam około 45.000 osób, które jest w stanie wyprodukować 22 miliony butów rocznie oraz apparel'u wartych łącznie 450 milionów $. Aktualnie w samym Wietnamie Nike zleca produkcję swoich wyrobów w łącznie 12 fabrykach - 5 z nich produkuje buty, natomiast 7 odzież. Aby zobrazować Wam całą skalę przedsięwzięcia, takich partnerów rozsianych po całym świecie amerykańska marka ma aż 850, z czego 68 odpowiedzialna jest za buty. Wracając do Dunków, bo przecież to one są tutaj gwoździem programu, już na pierwszy rzut oka widać tutaj masę nawiązań do państwa położonego w Azji Południowo-Wschodniej. Czerwono-żółta kolorystyka to odniesienie do flagi Socjalistyczna Republika Wietnamu, co podkreślono haftowaną gwiazdą na jednym z zapiętek. Niestandardowym elementem jest jubileuszowa grafika, którą naniesiono na toebox ( ciekawe jak z wytrzymałością tego elementu? ) oraz potrójnie haftowany Swoosh na panelu bocznym. Po wewnętrznej stronie języków mamy oznaczenie '1995-2020' oraz 'Ching Luh' będące nazwą firmy/fabryki, która na rynku działa od 1969 roku. Sam but wykonany jest ze skóry z odrobiną materiału tekstylnego, którym wykończono środek. Kolorystycznie, tak jak wspominaliśmy, mamy tutaj przewagę czerwieni, bieli oraz żółtego z dodatkiem czerni. 

Niestety, na ten moment nie mamy pojęcia, kiedy Nike SB Dunk Low 'Vietnam 25th Anniversary' zobaczymy w sprzedaży. Butów szukajcie w wybranych skateshopach oraz aplikacji SNKRS App, gzie powinny zagościć.


Nike SB