Nike sięga do archiwum i przywraca Air Force 1 Low “Acorn” z 2001 roku

01 marzec 2021
Nike sięga do archiwum i przywraca Air Force 1 Low “Acorn” z 2001 roku

Od czasu do czasu designerzy zaskoczą nas powrotem jakiejś specjalnej wersji kultowego modelu Air Force 1, którą na rynku widzieliśmy lata temu. W szczególności upodobali sobie zarezerwowane dla japońskiego rynku wydania, które w swojej nazwie mały magiczny skrót CO.JP - Concept Japan. Wśród nich wyróżniają się takie wydania, jak 'Wheat', 'Linen', czy '3m Snake'. Do tego zestawu dołącza kolejna szczególna, limitowana wersja Air Force 1 Low 'Acorn', jaką w Kraju Kwitnącej wiśni pojawiła się 20 lat temu, w 2001 roku. 

Po latach designerzy z Oregonu raz jeszcze pochylają się nad Nike Air Force 1 Low “Acorn” i postanawiają przywrócić je na sklepowe półki. Nie wyróżniające się z tłumu, stonowane wydanie wyróżniała świetna jakość użytych do produkcji materiałów. W ich przypadku postawiono na mięsistą, naturalną skórę o stonowanym, beżowym odcieniu połączoną z jasnymi, płóciennymi panelami na toeboxie czy bokach. Wnętrze wykończono ciemną skórą licową, która koreluje ze sznurówkami oraz ciemnym spodem jasnej podeszwy. W takiej samej formie buty pojawić mają się raz jeszcze. Niestety, do tej pory nie doczekaliśmy się ich oficjalnych zdjęć, także w przyszłości raz jeszcze będziemy musieli do nich wrócić, aby przyjrzeć się im nieco bliżej. W ramach ciekawostki możemy Wam powiedzieć, że w 2013 roku, wzorując się na nich, światło dzienne ujrzał pack dwóch wersji Nike Dunk Hi PRM TZ - "Linen" & "Acorn".

Wiemy, że buty na rynku japońskim zadebiutować mają 29 kwietnia. Czy w tym samym czasie, albo czy w ogóle zobaczymy je w takich punktach oferujących limitowane wydania Nike, jak WS2? Tego jeszcze nie wiemy.

Nike Air Force 1 Low “Acorn”
Kolor: Natural/Underbrush-Acorn
Kod: DJ6395-100
Data premiery: 29 kwietnia, 2020
Cena: $130