Proponowany post

Nike WHQ - Kampus Nike w Beaverton

25 lipiec 2013
Nike WHQ - Kampus Nike w Beaverton

Podczas zeszłotygodniowego wypadu do siedziby Nike oprócz prezentacji nowych Free Flyknit oraz wizyty w Nike Sport Research Lab udało nam się zwiedzić słynny kampus.

Tworzy go kilkanaście budynków, z których większość dedykowana jest legendom sportu. Oprócz nich na terenie znajdują się m.in. japoński ogród, jezioro, a także ukryta w parku bieżnia Michaela Johnsona, czy dwa duże boiska dedykowane ikonie piłki nożnej, Ronaldo.

Sporą część czasu spędziliśmy w Tiger Woods Center. To właśnie w nim odegrała się główna część wyjazdu. Oprócz wspomnianych Free Flyknitów braliśmy również udział (w bardzo wąskim gronie) w rozmowie z samym Tinkerem Hatfieldem. Projektant opowiedział nam o swoich początkach w Nike, a także o kulisach powstania takich klasyków jak Air Max 1 czy Air Max 90. Na końcu Tinker dał pokaz swoich umiejętności szkicując na swoim tablecie zupełnie nowy model butów!

Po tym spotkaniu mieliśmy okazję zobaczyć prezentację kolekcji Nike Sportswear - Spring 2014 (niestety na jej temat musimy milczeć), którą poprowadził m.in. twórca Roshe Run-ów - Dylan Raasch.

Na terenie Tiger Woods Center można było również spotkać takie postacie jak Hiroshi Fujiwara czy Nathan VanHook (projektant Air Yeezy).

Wśród innych obiektów, które udało nam się zwiedzić był również The Michael Jordan Building. Na jego terenie w specjalnych gablotach można było historyczne wydania linii Air Jordan. Kolejnym budynkiem, do którego zajrzeliśmy był Bo Jackson Sport & Wellness Center. Oprócz rozwieszonej na ścianach serii reklam poświęconych legendzie amerykańskiego baseballu i footballu znajdował się tam kompleks rekreacyjny dla pracowników Nike i ich dzieci, w skład którego wchodziła siłownia oraz boiska.

W innych budynkach mogliśmy zobaczyć sporo rzadkich modeli sprzed lat, z których część nie ujrzała nigdy światła dziennego.

The Michael Jordan Building:

Bo Jackson Sport & Wellness Center:


Ronaldo Field:

Rarytasy, które można było znaleźć za gablotami:


Foto: Tenisufki.eu

Tagi: -