Proponowany post

Nike WHQ - Nike Sport Research Lab

23 lipiec 2013
Nike WHQ - Nike Sport Research Lab

W tym tajemniczym miejscu niedostępnym dla zwykłego śmiertelnika cały sztab pracowników sprawdza i poprawia wydolność sportowców, a także udoskonala produkty amerykańskiej firmy.

Fotorelacja - Nike Sport Research Lab

W pierszym obiekcie, który odwiedziliśmy testowana była wydolność biegaczki. Podpięte do niej urządzenia pozwalały również śledzić miejsca, w których jej ciało pociło się najbardziej. Wyniki prezentowały się oczywiście na bieżąco na komputerze obsługiwanym przez pracownika Nike.

Nike Research LabNike Research LabNike Research Lab

Podobne badania przeprowadzane były na specjalnie skonstruowanym robocie nazwanym HAL, którego "spotkaliśmy" w drugim pomieszczeniu. Ponoć na nim projektanci testują ubrania sprawdzając które elementy najbardziej narażone są na kontakt z potem.

Nike Research LabNike Research Lab

Na specjalnej bieżni naukowcy Nike testują biomechanikę biegania. Dzięki podpiętym do ciała sprinterki czujnikom jej bieg został dokładnie odtworzony. Pozwoliło to oczywiście dokładnie analizować jej technikę.

Nike Research LabNike Research Lab

Oczywiście NSRL pozwala monitorować nie tylko biegaczy. Nike nie zapomniało o koszykarzach. Na ich potrzeby stworzono specjalne boisko wyposażone w serię wydajnych kamer, które śledzą każdy ruch stopy sportowca. Pozwala to dodatkowo testować nowe obuwie naszpikowane nowymi techologiami.

Nike Research LabNike Research LabNike Research LabNike Research LabNike Research LabNike Research LabNike Research Lab

Ostatnim "eksperymentem", który zobaczyliśmy było badanie ciśnienia jakie wytwarza podeszwa butów na podłoże. Idealnym modelem, który pozwolił przeprowadzić taki test był oczywiście elastyczny Nike Free 5.0.

Nike Research LabNike Research LabNike Research Lab

Foto: Tenisufki.eu

Tagi: -