Proponowany post

Nike Zoom GP W Barwach 'SuperSonics'

24 kwiecień 2019
Nike Zoom GP W Barwach 'SuperSonics'

Nike Zoom GP to buty, w których w 1999 roku występował Gary Payton. Od jakiegoś czasu było wiadomo, że w tym roku pojawi się re-edycja jednej z oryginalnych kolorystyk (pisaliśmy o tym kilka tygodni temu, do sprawdzenia tutaj). Firma Nike postanowiła jednak, że fanom należy się wariant nawiązujący do barw nieistniejącej już drużyny Seattle SuperSonics , w której "The Glove" grał przez 13 sezonów. Pomimo tego, że w większości przypadków dużo bardziej cenimy wersje OG, zdarzają się wyjątki. Z takim wyjątkiem mamy właśnie do czynienia. 

W przeważającej części cholewka wykonana jest z grubego, zielonego zamszu. Po zewnętrznej stronie uzupełnia ją biały, skórzany panel z charakterystycznymi otworami, natomiast na osłonie sznurowadeł mamy bordowego Swoosha z żółtym obramowaniem. Kolor bordowy pojawia się też na socklinerze oraz z tyłu. Na butach nie brakuje oczywiście plastikowej klamerki, która zamyka osłonę. Kombinacja tych barw odpowiada tym, które występowały w emblemacie i na strojach drużyny Sonics w latach 1994-2001. Upper stoi na białej podeszwie środkowej a jeszcze niżej mamy biało-żółty outsole wyposażony w bieżnik w klasyczną jodełkę. Jest tam też płytka przypominająca włókno węglowe oraz oznaczenie systemu amortyzacji Zoom Air. Całość prezentuje się naprawdę bardzo przyjemnie i ciekawe, czy jest to zapowiedź pojawienia się kolejnych kolorystyk, które będą odniesieniem do pozostałych drużyn, w których grał Gary Payton. Mogłyby to być ciekawe wersje, bo "Rękawica" występował też w Milwaukee Bucks, Los Angeles Lakers, Boston Celtics i Miami Heat. Z tymi ostatnimi udało mu się nawet zdobyć mistrzostwo NBA. 

Znana jest dokładna data premiery omawianych butów. Nike Zoom GP w kolorystyce 'SuperSonics' trafią do sprzedaży 18 maja. Niestety nie wiemy, czy buty znajdą się w ofercie któregoś z polskich sklepów, ale mamy nadzieję, że pojawią się one w warszawskim KICKS Store. Zerknijcie na poniższe zdjęcia i dajcie nam znać, co myślicie o tej wersji butów Paytona.
/


Nike Zoom GP
kolor: Cosmic Bonsai/Team Crimson-White
styl: AR4342-300
cena: $160