Proponowany post

Nike Zoom Rookie 'Memphis Tigers' - Zapowiedź

22 maj 2019
Nike Zoom Rookie 'Memphis Tigers' - Zapowiedź

Jakiś czas temu mieliśmy okazję zobaczyć przygotowaną dla Penny Hardaway'a specjalną wersję kolorystyczną modelu Nike Air Foamposite One. Projektanci Nike ubrali ją w barwy jego uczelnianej drużyny Memphis Tigers. Okazuje się, że to nie koniec modeli powiązanych z Penny'm, które będą korzystały z tego motywu. Dziś mamy dla Was kilka pierwszych zdjęć Nike Zoom Rookie, czyli całkiem zgrabne połączenie trzech modeli; Air Flight One, Air Foamposite One oraz Air Go LWP. 

Materiał Posite, który znajduje się na butach, został ozdobiony pasami z tygrysiej sierści, które widzimy na błękitnym tle. Pozostała część cholewki pokryta została białą, gładką skórą, a uzupełnieniem jest meshowy język. Znajdziemy na nim logo "1 Cent" w typowym dla linii Penny'ego owalnym klejnocie. Buty, podobnie jak Air Foamposite nie mają typowej podeszwy środkowej, która zamknięta jest w skorupie. Outsole wykonany jest z transparentnej gumy w mlecznym odcieniu i wzbogacony o płytkę z włókna węglowego. 

Nike Zoom Rookie 'Memphis Tigers' mają trafić na sklepowe półki 1 czerwca. Niestety nie spodziewamy się, że model będzie dostępny w którymś z polskich sklepów, choć nigdy nie wiadomo. Bardzo możliwe, że pojawią się one na stronie producenta. Zoom Rookie nie są zbyt popularne, jeśli chodzi o rodzimych sneakerheadów, choć miały one kilka bardzo ciekawych kolorystyk. Najlepszym przykładem niech będzie 'Galaxy'