Proponowany post

Nike Zoom VaporFly 5% - Zapowiedź

09 kwiecień 2019
Nike Zoom VaporFly 5% - Zapowiedź

Nowoczesne, biegowe Nike Zoom Vaporfly 4% światło dzienne ujrzały w 2017 roku. Buty powstały w celu sprostaniu wysokim wymaganiom najbardziej wymagających maratończyków na świecie, co chyba udało się amerykańskiej marce. Maiły to być najszybsze buty na świecie. Dwa lata, to jednak długo jak na biegówki i przyszła najwyższa pora aby nieco je odświeżyć. 

W sieci pojawiły się pierwsze fotografie następcy tej świetnej sylwetki. Poznajcie Nike Zoom VaporFly 5%. O jeden większy numer w nazwie oznacza poprawę osiągów w produkcji o tę liczbę względem poprzedniego modelu. Ultra lekka cholewa w całości wykonana jest z bardzo cienkiego, półprzeźroczystego syntetyku z nadrukowanymi logo marki. Tak parząc chwilę na tę konstrukcję zastanawiamy się, jak rozwiązany został temat wentylacji. Przechodząc piętro niżej, mamy wrażenie, że w temacie podeszwy zupełnie nic się nie zmieniło. Midsole dalej wykonany jest przy użyciu lekkiej pianki Zoom X mającej świetne właściwości zwrotu użytej energii, który sięga aż 85%. Obstawiamy też, że w środku dalej ukryta jest płytka z włókna węglowego mająca zapewnić odpowiedni poziom sztywności. Na ten moment światło dzienne ujrzały tylko dwie wersje kolorystyczne, jasna z czerwonymi detalami oraz neonowo-zielona z czarnymi dodatkami.

Na ten moment data premiery nie jest nam znana. Jeżeli chodzi o cenę, obstawiamy, że oscylować będzie ona w granicach 1000zł.
Nike