nikeSB

02 wrzesień 2005
nikeSB

Co to jest nikeSB?

Brzmi dość poważnie i SB chyba się u nas źle kojarzy, ale spokojnie. SB to skrót od skateboarding!! Od samego początku istnienia SB wzbudzało wielkie emocje. Jak to światowy gigant taki jak nike bierze się za coś tak niezależnego i nie związanego z wielkimi korporacjami, jak skateboarding? Czyżby było to wyzwanie na miarę walki z wiatrakami? Okazuje się, że nie!!

Na czele tej dywizji firmy z Oregonu stanął Sandy Bodecker. Był on narciarzem alpejskim i przezwyciężył raka. Jest na tyle szalony, że się nadaje. Zaczęło się od "kolaboracji" z wilekimi "markami" świata SB tj. Zoo York, Supreme, czy skaterzy tj.: Dany Supa etc. Nike użyło swojego klasycznego modelu, jakim jest dunk i poddało godrobnemu liftingowi. Użyto "grubych" języków i poduszki "Zoom Air" we wkładkach - but musiałbyć wygodny!! Klasyczne wzornictwo i legenda stojąca za tym modelem, spowodowało, że modele z pierwszej serii SB osiągają zawrotne ceny na eBay'u (tylko uważajcie jest mnóstwo podróbek).

Dziś nikeSB, to cała gama modeli (dunkSB, e-cue, url, Zoom FC, P-rod, Zoom Tariner 1, SB Classic i Team Edition) i ciuchów. Mają w swoim teamie światowej klasy skaterów (Supa, Mulder, Rodriguez etc.). Sukces lini zawdzięczają nie tylko doskonałemu marketingowi, po prostu produkt jest świetny!! Buty i ubrania można dostać tylko w wyselekcjonowanych kanałach sprzedaży (skateszopy), modele często są w szalonych kolorach. Nike dopuszcza się współpracy między artystami takimi jak Futura, Stash, czy też firmami produkującymi sprzęt skate (Alien, Diamond Co.) a także słynnymi skateszopami (Slam, Union). Każdy z członków teamu, ma model w specjalnej kolorystyce, a Paul Rodriguez ma nawet swój but P-rod!!

O sukcesie świadczy choćby, to,ze inne firmy produkujące obuwie skate (es, etnies, DC, czy inni) próbuja kopiować klasyczny styl "dunk'a". nikeSB na stałe zadomowiło się na światowej scenie skate, teraz czas na Polskę!

 

Tagi: -