Proponowany post

Nowe Air Jordan 1 Retro High OG 'Shadow 2.0' Zadebiutują Tej Wiosny

13 styczeń 2021
Nowe Air Jordan 1 Retro High OG 'Shadow 2.0' Zadebiutują Tej Wiosny

Air Jordan 1 High w kolorystyce 'Shadow' to od 1985 roku klasyka sama w sobie. Ten ponadczasowy, prosty i elegancki układ barw jest na tyle popularny i rozpoznawalny, że niejednokrotnie przenoszony był na inne sylwetki sneakersów, nie tylko spod szyldu Jordan Brand czy Nike. Z 'umownie zarezerwowanego', a raczej kojarzącego się z Jordan Brand połączenia kolorów ostatnio czerpał BAPE, który wypuści czarno-szare Court Sta Hi - KILK

Designerzy amerykańskiego brandu postanowili wziąć na warsztat Shadow'y i niestety, zamiast ponownie popracować nad ich retro, które ostatni raz na półkach widzieliśmy w 2018 roku, biorą się za wersję 'Shadow 2.0'. Oczywiście mówimy to z lekką nutą ironii, ponieważ nazwa ta, to efekt przemyśleń Jordan Head'ów, którym oznaczone kodem 555088-035 jedynki po prostu się tak kojarzą. Niemniej jednak tytułowe Air Jordan 1 Retro High OG 'Shadow 2.0' z oryginałem sprzed lat oprócz kolorystyki niewiele mają wspólnego. Nie dość, że sam układ czerni i szarości o naszym zdaniem jaśniejszym niż w Shadow'ach odcieniu jest inny, to materiałowo jest również inaczej. Upper to połączenie czarnej, naturalnej skóry licowej oraz mysiego, gładkiego zamszu z dodatkiem funkcjonalnego nylonu na języku. Całość dostaniemy w akompaniamencie białej podeszwy z dodatkiem ciemnego spodu. 

Szczegóły premiery Air Jordan 1 Retro High OG 'Shadow 2.0'

Buty u wybranych specjalistów, takich jak Sklep Koszykarza czy Warsaw Sneaker Store zobaczyć mamy dokładnie 15 maja. Sugerowana cena detaliczna to standardowe 170$.

Air Jordan 1 High OG “Shadow 2.0”
Kolor: Black/Light Smoke Grey-White
Kod: 555088-035
Data premiery: 15 maja, 2021
Cena: $170

Sprawdź również: Air Jordan 1 High Zoom CMFT 'Stadium Green' 

Jordan