Proponowany post

Nowe Air Jordan 5 'Anthracite' Zadebiutują Szybciej, Niż Myśleliśmy

20 styczeń 2021
Nowe Air Jordan 5 'Anthracite' Zadebiutują Szybciej, Niż Myśleliśmy

Air Jordan 5, to jak sama nazwa wskazuje piąty sygnowany model Michaela Jordana, który na rynku pojawił się w 1990 roku. Od tamtego momentu w sprzedaży pojawiło się kilkadziesiąt mniej lub bardziej udanych kolorystyk, a sam model nie należy, do tych najbardziej hype'owych. Niemniej jednak w 2020 roku obchodził on swoją okrągłą, 30. rocznicę powstania, której obchody mamy wrażenie, że przez pandemię koronawirusa przeciągnęły się w czasie. 

Jedną z zapowiadanych, zupełnie nowych, chociaż nieco przypominających kultowe 'Metallic' kolorystyk, która pierwotnie zadebiutować miała u wybranych specjalistów 22 lutego, jest Air Jordan 5 'Anthracite'. To, co wyróżnia to wydanie to nietypowe, jak na AJ5 użyte do produkcji materiały, które zastosowano przy produkcji cholewki. Jedną z ciekawszych zabiegów jest wykończenie języka materiałem, de facto takim samym jaki znajdziemy na toeboxie czy panelu bocznym, a srebro przeniesione zostało na wykonany z tworzywa stycznego element z podłużnymi otworami zapewniającymi wentylację. Metalicznym kolorem wykończono również inspirowane malowaniem amerykańskich myśliwców zęby na podeszwie czy oczka wokół sznurówek wyposażonych w funkcjonalny, brandowany ściągacz. Pozostałe elementy konstrukcyjne pokryto syntetycznym, lekko włochatym, ale przyjemnym w dotyku zamszem z haftowaną '23' na pięcie. Monochromatyczne Air Jordan 5 'Anthracite' ze względu na swoją wręcz ascetyczną prostotę mogą się podobać, a my wróżymy im naprawdę świetlaną przyszłość. 

Szczegóły premiery Air Jordan 5 'Anthracite'

Tak jak wspominaliśmy wyżej, buty w sprzedaży zobaczyć mieliśmy 22 lutego, jednak premiera została przesunięta. Tym jednak razem nie chodzi o zmianę terminu na późniejszy, a wcześniejszy i sprzedaż w takich sklepach z oryginalnymi butami Jordan, jak Warsaw Sneaker Store czy Sklep Koszykarza ruszy już 6 lutego. Szykujcie się na wydatek rzędu 190$.

Air Jordan 5 “Anthracite”
Kolor: Anthracite/Wolf Grey-Clear-Black
Kod: DB0731-001
Data premiery: 6 lutego, 2021
Cena: $190Jordan