Nowe Nike Dunk Low “Flip The Old School” To Hołd W Stronę Packu “City Attack” Z 1999 Roku

22 luty 2021
Nowe Nike Dunk Low “Flip The Old School” To Hołd W Stronę Packu “City Attack” Z 1999 Roku

Designerzy Nike zabierają nas w kolejną ciekawą Dunkowoą podróż. Cofnijmy się do 1999 roku, kiedy to na półkach japońskich sklepów trafiły w ramach projektu CO.JP, pojawiło się kilka kolorystyk niskich i wysokich Dunków razem tworzących paczkę 'City Attack'. Wśród nich były między innymi bardzo proste Low'y 'Midnight Navy/Varsity Red' czy wysokie 'Varsity Purple/White' oraz ich wersja 'Reverse' z przewagą białego na cholewce. Oddając hołd temu szczególnemu, egzotycznemu wydaniu, które zarezerwowane było dla mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni powstały  nowe, intrygujące, a na pewno wpadające w oko Nike Dunk Low “Flip The Old School”.


Może gdyby chodziło tylko o przeniesienie kolorystyki z wysokich Dunków z 1999 roku na niskie, to projekt ten nie wywarłby na nas tak dużego wrażenia, ale w tym przypadku designerzy poszli o krok, a nawet dwa i trzy dalej. Nie dość, że wierzchnia warstwa butów przykryta jest ozdobnym papierem z ołówkową grafiką ( tak samo jak w przypadku Nike Air Force 1 Low “Keep ‘Em Fresh” ), to postawiono również zaingerować w samą konstrukcję cholewki oraz użyte do produkcji materiały. Gdyby tego było mało, to prawy but kolorystycznie różni się od lewego! Wracając do materiałów, upper Nike Dunk Low “Flip The Old School” wykonano z tak zwanej strusiej skóry - 'ostrich leather' z dodatkiem jej gładkiego odpowiednika zabarwionych na biel i fiolet. Co więcej, eden ze Swoosh'y odwrócono do góry nogami, ale nie tak jak w Travisach, a na wzór Blazerów ze SlamJam - KLIK i to też tylko w jednym bucie. 

Szczegóły premiery Nike Dunk Low “Flip The Old School”

Niestety, na ten moment data premiery Nike Dunk Low “Flip The Old School” nie jest nam znana, ale biorąc pod uwagę to, że w sieci pojawiły się już ich oficjalne zdjęcia, nie powinniśmy na nie zbyt długo czekać. Z racji tego, że będzie to limitowane wydanie, buty powinny pojawić się w takich sklepach jak Warsaw Sneaker Store


Tagi: nike dunk low