Proponowany post

Oto najnowsza, letnia kolekcja Prosto - Summer '21

Prosto Men’s Athletic Summer 21.

O Co Chodzi Z Setkami Plastikowych Butelek Na Witrynach Warsaw Sneaker Store?

17 wrzesień 2020
O Co Chodzi Z Setkami Plastikowych Butelek Na Witrynach Warsaw Sneaker Store?
W każdej sekundzie na świecie produkuje się 11 ton plastiku. W skali roku to 350 milionów ton. Przez dziesięciolecia używaliśmy plastiku zbyt egoistycznie i krótkowzrocznie bez świadomości jakie szkody wytwarza naszej planecie.

Niemiecka marka adidas wspólnie ze stołecznym Warsaw Sneaker Store postanowili zwrócić naszą uwagę na ten globalny problem. Wszystko dzieje się w ramach premiery najnowszej kolekcji adidas Clean Classics. W sobotę, 12 września 2020 roku, wszyscy odwiedzający salon WS2 nie mogli zrobić w nim zakupów. Wejście tarasowała bowiem góra plastikowych śmieci, niemal wylewających się ze sklepowych witryn, a całość sprawiało wrażenie, jakby sklep po sam sufit wypełniony został odpadami.

adidas Originals od wielu lat tworzy jedne z najbardziej kultowych sylwetek obuwia. Teraz zostały one zaprojektowane tak, by rozwiązać wciąż rosnący problem naszego pokolenia: koniec z odpadami z tworzyw sztucznych, umożliwiając nam dokonywanie bardziej zrównoważonych wyborów. Specjalna kolekcja adidas Clean Classics, to rzucone przez trzy paski wyzwanie procesowi produkcyjnemu tak, by w maksymalny sposób wyeliminować z niego plastikowe odpady. Wegańskie buty, które zasilą tę kolekcję posiadają cholewkę wykonaną w 70% z materiałów pochodzących z recyklingu, podeszwę z gumy odnawialnej oraz papierowe sznurówki powstałe z procesu recyklingu. Nie zabrakło też Innowacyjnej i zarazem ekologicznej gumy Better Rubber składającej się w 90% z naturalnego kauczuku — odnawialnego źródła — i w 10% z gumy pochodzącej z recyklingu. Pozwoliło to uniknąć produkcji gumy syntetycznej, a wszystkie dostępne modele, wśród których znajdziecie największe klasyki marki z trzema pasakami wykonane są z Primegreen - serii wysokowydajnych materiałów pochodzących z recyklingu. Co więcej, adidas usprawnił też proces cięcia materiałów tak, aby zużywać ich jak najmniej oraz wytwarzać minimalną ilość odpadów produkcyjnych. 

Same buty nie uratują naszej planety, ale Ty możesz jej pomóc. Liczy się każdy krok ku zmianie. 

Kolekcja adidas Clean Classics składająca się z czterech modelu, już teraz dostępna jest TUTAJ.