Proponowany post

Oficjalne Zdjęcia atmos x adidas ZX 8000 'G-SNK 3'

06 kwiecień 2020
Oficjalne Zdjęcia atmos x adidas ZX 8000 'G-SNK 3'

Z końcem lutego sneakersowy świat z prędkością światła obiegła informacja o kolejnej kolaboracyjnej współpracy japońskiego butiku atmos oraz niemieckiej marki adidas, w którym pierwsze skrzypce gra kultowy model ZX 8000. Co ciekawe, wraz z tym info pojawiła się plotka, że jest to zapowiedź kontynuacji kultowej serii aZX, o czym więcej dowiecie się tutaj. Z racji tego, że prywatnie jesteśmy ogromnymi fanami tej sylwetki monitujemy sprawę bardzo uważnie, a dziś przychodzi pora, aby wrócić to tematu poruszonego z końcem lutego. 

W końcu doczekaliśmy się oficjalnych zdjęć nadchodzących atmos x adidas ZX 8000 'G-SNK 3', o których dodatkowo możemy powiedzieć Wam nieco więcej. Zacznijmy jednak od początku i cofnijmy się do 2011 roku, kiedy to atmos i adidas łączą siły. Efektem ich wspólnych działań była nowa, ale opierająca się na kultowych 'aqua' kolorystyka ośmiotysięczników nazwana 'G-SNK', która tylko kilkoma detalami różniła się od oryginalnej wersji tego modelu z 1989 roku, a w szczególności był to imitujący gadzią łuskę materiał zastępujący standardowy zamsz, zresztą zobaczcie sami (klik). Kilka miesięcy później japońsko-niemiecki duet zaskakuje ponownie i wypuszcza kolejne ZX8000, tym razem w nieco bardziej stonowanej kolorystyce 'G-SNK 2'. Wprawny czytelnik zauważył, że tytułowy wariant 'G-SNK 3' to kontynuacja tej serii. W tym też przypadku sytuacja jest bardzo podobna, a ekipa atmosa postanowiła wziąć na warsztat istniejącą już kolorystykę ZX'ów i zabawić się jedynie materiałami. Część wiernych fanów adidasa kojarzy pewnie ZX 8000 'Chlorophyll' z 1999 roku, bo to właśnie na ich podstawie powstało to wydanie, a jeżeli nie, to na końcu tego materiału znajdziecie ich zdjęcie. Wracając jednak do gwoździa programu, który faktycznie ma być częścią nowego projektu aZX przyjrzyjmy mu się dogłębnie. Z rzeczy, które jako pierwsze rzucają się w oczy niewątpliwie są użyte do produkcji materiały. Będąc wiernym poprzednim projektom upper dalej pokryty jest imitacją wężowej łuski pokrytej odblaskową 3Mką w neonowo-zielonym kolorze, a gdyby tego było mało do wszystkiego dodano złote, sztuczne futro. Całość przełamana jest czarnymi oraz zielonymi detalami, a aglety, wkładki oraz logo zdobią sygnatury obydwu brandów. 

Niestety, na ten moment nie znamy szczegółów dotyczących premiery. Jeżeli chodzi o dostępność, to obstawiamy, że z racji na posiadanie przez stołeczny concept WS2/CL20 konta adidas Consortium, to właśnie tam powinniśmy je znaleźć. Na potwierdzenie tych słów musimy jednak jeszcze poczekać. 
adidas ZX8000 'Chlorophyll' z 1999 roku.

adidas