Proponowany post

Oficjalne Zdjęcia + Data Premiery CLOT x Air Jordan 14 Low 'Terracotta'

21 styczeń 2021
Oficjalne Zdjęcia + Data Premiery CLOT x Air Jordan 14 Low 'Terracotta'

Od ostatniego razu, kiedy wspominaliśmy Wam o dawno już zapowiadanym, de facto kolejnym projekcie Edisona Chaen i Jordan Brand minęło już trochę czasu. Dziś przychodzi pora, aby zamknąć ten temat, z bliska przyjrzeć się bliżej niskim CLOT x Air Jordan 14 Low 'Terracotta' oraz poznać ich datę oraz szczegóły premiery. 

Na wstępie może pokrótce przypomnimy, czemu tak naprawdę CLOT x Air Jordan 14 Low 'Terracotta' zawdzięczają swój niecodzienny wygląd. Otóż analogicznie do jednego z poprzednich projektów na bazie niskiej wersji AJ13 - KLIK Edison ponownie inspirował się Terakotową Armią, czyli zbiorem figur naturalnej wielkości, wykonanych z wypalonej gliny, które znajdują się w grobowcu chińskiego cesarza Qin Shi, co jest ogromnym ukłonem w stronę kraju jego pochodzenia. Projektując buty, ich wygląd inspirowany był samochodem włoskiej marki Ferrari, którym ówcześnie jeździł sam Michael i to właśnie w czternastkach Jordan rozegrał on swój ostatni mecz w barwach Chicago Bulls - KLIK. Widać jednak, że Chen pokusił się, o 'poprawienie' wyglądu czternastek, czego efektem jest zupełnie inne 'poszycie' cholewki, na którym brakuje bocznego panelu zastąpionego tłoczonym, eleganckim zamszem z podłużnymi przeszyciami, a w środkowej części nie ma wzorowanego logo Ferrari brandingu z Jumpmanem. Materiałowo postawiono na naturalny zamsz, którym wyściełano niemal całą powierzchnię butów. Kolorystycznie, całość zdominowana jest przez ziemisty odcień beżu/szarości z jasnymi oraz rustykalnymi, glinianymi dodatkami na podeszwie środkowej. Naprzemiennie tłoczone dwie i trzy kropki na panelach środkowych, to nawiązanie do numeru '23' na koszulce noszonej przez Jordana. Najbardziej przykuwającym oko elementem są chińskie znaki „如意 吉祥” umieszczane na zwisającym, krwistoczerwonym węzełku i monecie na pięcie reprezentujące chiński idiom dobrobytu i szczęścia. 

Szczegóły premiery Air Jordan 14 Low x CLOT „Terracotta

Air Jordan 14 Low x CLOT „Terracotta” zostanie wydany 8 lutego 2021 roku. Niestety, nie wiemy, czy jedynie na rynku Azjatyckim, czy możemy się ich spodziewać w takich punktach jak WS2, czy Sklep Koszykarza.


Jordan