Proponowany post

Oficjalne Zdjęcia Długo Wyczekiwanych Prada x adidas Luna Rossa 21

25 listopad 2020
Oficjalne Zdjęcia Długo Wyczekiwanych Prada x adidas Luna Rossa 21

Gdzieś pod koniec wakacji snekersowe, a zarazem modowe community siedzące w temacie high fashion obiegła informacja o kolejnej planowanej, dalej niecodziennej jak na nasze czasy kolaboracji pomiędzy niemiecką marką adidas, a domem mody Prada. Po kontrowersyjnych, dla Wielu z Was z byt prostych, łącznie czterech projektach na bazie ikonicznych Superstarów, które są niekwestionowana, ponadczasową ikoną świata streetwearu i pop-kultury ten włosko-niemiecki duet, których korzenie sięgają początków XX wieku postanawia nieco zaszaleć.

Patrząc po tym, jak zachowawcze były Superstary od Prada w przypadku zupełnie nowych, tytułowych Prada x adidas Luna Rossa 21 słowo 'zaszaleć' jest jak najbardziej na miejscu. Nowa sylwetka to połączenie prostoty, klasyki oraz elegancji kojarzonej z włoskim domem mody oraz nowoczesności i innowacyjności od trzech pasków. Awangardowe buty, to w naszych oczach świeże podejście do tematu ikonicznych Nevada Bike Low czy America Cup od Prada, ale w nowatorskim stylu ze smakiem. Elegancki i techniczny w swojej ascetycznej konstrukcji model ma niski profil, pozbawiony masywności, której znakiem rozpoznawczym stał się jego poprzednik. Buty wykonane są z syntetycznego, półprzeźroczystego materiału zapewniającego lekkość. Na boku mamy prawie niewidoczne trzy paski brandingu podkreślające udział adidas w tym projekcie, natomiast kontrastujący na tle białej bazy, krwistoczerwony pas z tłoczonym logo Prada znany od lat znajdziemy na pięcie oraz spodzie gładkiej, zapewniającej przyczepność podeszwie o niskim profilu. Jej gumowy przód ,mocno nachodzi na palce zabezpieczając nas przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi, a cienki, perforowany język oraz otwory na bokach zapewniają wentylację. Całość wykończono tekstylną wkładką z logo obydwu marek sugerującą nam, że buty te najlepiej sprawdzą się wiosną i latem. Ich jasny kolor też nam to sugeruje. 

Mówi się, że łączące modę ze streetwearem sneakersy Prada x adidas Luna Rossa 21 zadebiutują już 25 listopada, chociaż żaden sklep nie ogłosił u siebie możliwości ich zakupu. Niestety, na ten moment stołeczny butik CL20 również pozostaje cicho.


adidas
Prada