Proponowany post

Oficjalne Zdjęcia I Data Premiery LEGO x adidas ZX 8000

14 wrzesień 2020
Oficjalne Zdjęcia I Data Premiery LEGO x adidas ZX 8000

Nazwę Lego duńskie przedsiębiorstwo zabawkarskie, założone przez Ole Kirka Christiansena 12 października 1932 roku w Billund w Danii przyjęło w 1934 r. Jest to skrót utworzony od duńskiego zwrotu „leg godt” (baw się dobrze), natomiast jednym ze znaczeń tego wyrazu po łacinie jest „składam”. Wielki światowy sukces przyniosły przedsiębiorstwu kultowe już klocki – cegiełki składane razem za pomocą prostego systemu wypustek i odpowiadających im gniazd. Pierwsza seria klocków wyprodukowana została w 1949 roku i w ciągu następnych lat przedsiębiorstwo poszerzało swój asortyment. Po dziewięciu latach sposób łączenia klocków został opatentowany, a w 2009 roku Europejski Sąd Pierwszej Instancji odebrał przedsiębiorstwu Lego wyłączność na kształt ich klocków. Począwszy od lat 60. XX w., zestawy klocków Lego umożliwiają budowę miast z modelami między innymi: domów, samochodów, zawierały także figurki mieszkańców. W 1975 roku w zestawach pojawiły się pierwsze proste Ludziki Lego, a obecna ich forma z ruchomymi częściami ciała wprowadzona została w 1978 roku i jest niezmieniona aż po dziś dzień.

Część z Was pewnie zauważyła, że aktualnie Lego wchodzi w masę kolaboracyjnych projektów, a do grona takich marek jak Levi's, IKEA czy Nintendo dołącza niemiecki adidas. Oczywiście, wszystko kręci się wokół wskrzeszonego, A-ZX packu, którego premiery na bieżąco śledzić możecie na azx.chmielna20.pl. Gwoździem programu jest nic innego jak kultowy model ZX 8000, którego korzenie sięgają 1989 roku. Buty wykonano z połączenia charakterystycznie dla 8000 prążkowanego nylonu oraz naturalnego zamszu w jasnym, beżowym kolorze z odrobiną odblaskowej 3M'ki na tyle. Całość przełamana jest odrobiną kontrastującej czerni oraz kilku podstawowych kolorów nawiązujących do duńskiej marki. Do klocków Lego odnoszą się tutaj wszystkie elementy z tworzywa sztucznego, takie jak element, przez który przeplatane są sznurówki, lacelock czy stabilizator pięty, którym dołożono okrągłe wypustki. Szczyt języka zdobi pokaźna metka Lego, a całość postawiono na żółtej podeszwie z czerwonym spodem, zieloną wstawką w przedniej części oraz niebieską płytką Torsion.

Sprzedaż rusza 25 września, a buty wyceniono na 130$. Właśnie wtedy kolaboracyjne LEGO x adidas ZX 8000 dostać powinniśmy w stołecznym butiku WS2


adidas
Lego