Proponowany post

Oficjalne Zdjęcia Limitowanych Nike Dunk Low CNY “Firecracker”

15 styczeń 2021
Oficjalne Zdjęcia Limitowanych Nike Dunk Low CNY “Firecracker”

Historię fajerwerków datuje się na 420–589 rok naszej ery gdzie w czasach dynastii Han w starożytnych Chinach prażono bambusy, aby wywołać huk odstraszający złe duchy. Co ciekawe największym producentem sztucznych ogni na świecie są właśnie Chiny. Zastanawiacie się pewnie, co wspólnego mają fajerwerki i tenisufki? Otóż w 2013 roku Nike SB wypuścił Dunk Low „Firecracker Pack” obejmujący swie kolorystyki tej ponadczasowej sylwetki, których wygląd oddaje hołd pasji chińczyków do fajerwerków. 

Po 8 latach designerzy z Oregonu, tym razem bez gości od deskorolki wracają do tematu fajerwerków i łączą go z obchodami Chińskiego Nowego Roku (CNY). Efektem tej fuzji są nowe, tytułowe Nike Dunk Low CNY “Firecracker” będące częścią nowej, limitowanej kolekcji. Buty charakteryzuje satynowa, materiałowa cholewka, którą pokryto całą cholewkę. Materiał ten podzielono na dwie sekcje. Błękitną bazę pokryto drobnymi kropeczkami do złudzenia przypominającymi perforację, natomiast niebieski materiał zdobią różne związane z tematyką sztucznych ogni grafiki w pop-artowym stylu. Całość ozdobiono jasnymi sznurówkami pasującymi do midsole i zapakowano w specjalne pudełko zaklejone ochronną taśmą z ostrzeżeniem o materiałach wybuchowych. To jednak nie koniec. Ostatnimi czasy w Nike panuje moda na podwójne cholewki, którą zastosowano i tutaj. Co więcej, pod pierwszą warstwą materiału kryją się dwa różne buty, z czego jeden jest czarno-szary, a drugi czerwony. 

Szczegóły premiery Nike Dunk Low CNY “Firecracker”

Nowe Nike Dunk Low CNY “Firecracker” w limitowanym nakładzie do wybranych sklepów, takich jak WS2 trafią dokładnie 22 stycznia. ich sugerowana cena detaliczna wyniesie standardowe dla tej sylwetki 110$.

Nike Dunk Low CNY “Firecracker”
Kod produktu: DD8477-446
Data premiery: 22 stycznia, 2021
Cena: $110


Nike

Tagi: nike dunk low