Proponowany post

Oficjalne Zdjęcia Nike Air Ghost Racer W Originalnej Kolorystyce 'Neon Yellow'

15 lipiec 2019
Oficjalne Zdjęcia Nike Air Ghost Racer W Originalnej Kolorystyce 'Neon Yellow'

Z racji tego, że tematem sneakersów interesujemy się grubo ponad 10 lat, ogromnym sentymentem darzymy nieco inne rzeczy niż większość naszych czytelników. Nie oszukujmy się, większą radość sprawia nam powrót oryginalnej kolorystyki jakiejś rasowej biegówki z lat 90. niż kolejna kolorystyka adidas Yeezy Boost 350 V2, mimo tego, że tych drugich w ogóle nie uważamy za złe. Niemniej jednak szybciej bije nam serce, kiedy możemy podzielić się z Wami informacją, o powrocie kultowych wyścigówek Nike Air Ghost Racer i to w oryginalnych barwach z 1999 roku! O samych planach ich re-edycji mieliśmy okazję już wspominać (klik), ale sportowy gigant z Oregonu właśnie pochwalił się porcją oficjalnych zdjęć tych neonowych pocisków. Należy też pamiętać, że sylwetka ta nigdy nie doczekała się retro, a zdecydowana większość, par, które przetrwały te okrągłe 20 lat nie jest już pierwszej świeżości, a jeszcze więcej zakończyło swój żywot.

Przyjrzyjmy się im bliżej i sprawdźmy, czy w ich temacie projektanci Nike odrobili pracę domową i możemy cieszyć się z perfekcyjnego retro. Musimy przyznać, że zarówno materiałowo, jak i kolorystycznie nie ma się do czego przyczepić. Buty dalej skonstruowane są przy użyciu syntetycznego, jasnego zamszu połączonego z miękką, meshową siateczką w mocno rzucającym się w oczy, neonowo-zielonym kolorze. Krwistoczerwone akcenty i szara, gumowa klatka też pozostały na swoim miejscu, a jedyną rzeczą, do jakiej możemy się przyczepić, jeżeli chodzi o cholewkę, to może nie do końca idealnie względem kształtu wycięte panele, ale chyba jeszcze nie było ze strony Nike takiego retro, które idealnie odwzorowywałoby pierwowzór. Zawsze pojawiają się jakieś milimetrowe przesunięcia. Najważniejsze jest to, że buty zachowały swój na maksa agresywny kształt, który dla nas w tym przypadku był kluczowy. Całość postawiona jest na niskoprofilowej podeszwie z dynamicznym systemem Zoom Air, który idealnie oddaje wyścigowy klimat butów. Nie wiemy jak Wy, ale my bardzo długo czekaliśmy na retro Nike Air Ghost Racer i tym razem się nie zawiedliśmy.

Buty w oryginalnej kolorystyce sprzed 20 lat do sprzedaży trafią już 19 lipca. Ich retail wynosić będzie 130$, czyli 499zł. Szukajcie ich tutaj, gdzie już teraz dostaniecie czarny wariant.


Nike Air Ghost Racer
Kolor: White/Atom Red-Neon Yellow-Dark Grey
Style: AT5410-100
Data: 19 lipiec, 2019
Cena: $130/499zł

Nike