Proponowany post

Oficjalne Zdjecia OFF-WHITE x Nike Air Force 1 Low 'MCA Chicago'

11 czerwiec 2019
Oficjalne Zdjecia OFF-WHITE x Nike Air Force 1 Low 'MCA Chicago'

Temat kolejnej, specjalnej kolorystyki Nike Air Force 1 x OFF-WHITE, zaprojektowanej przez Virgila Abloh'a z okazji organizowanej przez niego wystawy 'Figure of Speach' w muzeum MCA w Chicago na naszych łamach pojawiał się już wielokrotnie. Do końca tak naprawdę nie było wiadomo czy buty trafią do oficjalnej sprzedaży, a co najważniejsze jak będzie można je zdobyć. Jak się okazuje, nie będą one dostępne podczas wernisażu wystawy, a nieco później. 

Piękne, niebieskie Air Force 1, których nie zaliczamy do kolekcji 'The Ten', to według nas jedno z najlepszych dzieł Virgila. Bardzo podoba się nam minimalistyczne podejście do klasyka i stosunkowo subtelna ingerencja w jego ponadczasowy wygląd. Upper dalej skonstruowany jest przy użyciu naturalnej, świetnej jakości, miękkiej skóry licowej zabarwionej na bezbłędny, pastelowy odcień niebieskiego kolory. Na boku znajdziecie srebrny, bardziej zaostrzony względem oryginału Swoosh obszyty jasną nicią. Odstępstwem od 'normy' jest wyściełane pianką wnętrze oraz w żaden sposób niezabezpieczony język z przesuniętą względem środka metką. Na wewnętrznej stronie cholewki dalej widnieje charakterystyczny dla Wszystkich projektów Virgila x Nike napis, tym razem w białym kolorze idealnie komponującym się z jasnymi sznurówkami. Jak już przy barwach jesteśmy, to prostokątną metkę od zewnętrznej strony zabarwiono na bordowo, a ona z kolei pasuje do dołączonej bo butów, plastikowej metki.

Ekskluzywna premiera tego świetnego wydania odbędzie się na aplikacji Frenzy oraz SNEAKRS App już wkrótce (podobno 15.06). Niestety, wszystkie znaki na niebie wskazują na to, że będzie to miało miejsce jedynie na terenie USA. Szkoda.


Nike
OFF-WHITE