Proponowany post

Oficjalne zdjęcia oraz data premiery Air Jordan 1 High OG “Patina”

24 luty 2021
Oficjalne zdjęcia oraz data premiery Air Jordan 1 High OG “Patina”

Z końcem grudnia, dokładnie 30 podzieliliśmy się z Wami 'Kolejną Porcją Zdjęć Air Jordan 1 High OG 'Fresh Mint', 'Light Army', A Może 'Rust Shadow'?', tylko po to, aby po kilku tygodniach ponownie wrócić do tematu, raz jeszcze zmieniając ich 'przydomek'... 

Oczywiście, nazwanie większości kolorystyk butów sportowych, to w dużej mierze efekt działań fanów sneakersów, a nawet nie samego producenta. W tym jednak przypadku może być inaczej i nazwa Air Jordan 1 High OG “Patina” wyszła prosto od producenta. Niemniej jednak nie będziemy się dłużej rozwodzić nad ich mianem, a jeszcze raz, tym razem na podstawie oficjalnych już zdjęć przyjrzyjmy się im nieco bliżej. Zacznijmy może od samej budowy. Wysoki, jak przystało na jedynki w wersji High, upper skonstruowano przy użyciu mięsistej, naturalnej skóry licowej oraz gładkiego nubuku z tyłu z dodatkiem elastycznego nylonu, którym przykryto piankowy język. Takie połączenie jest nam doskonale znane i raczej nikogo nie dziwi. Nieco inaczej jest w przypadku kolorystyki. Tutaj designerzy z Oregonu nieco zaszaleli i czarną bazę pokryli miedzianą farbą, przełamując to miętowymi dodatkami na języku i sznurówkach imitującymi charakterystyczny, zielonkawy nalot powstały w wyniku utleniania się metali - tak to sobie interpretujemy, stąd też mogła wziąć się nazwa 'Patina'. Patyna bowiem, to produkt korozji atmosferycznej miedzi i jej stopów w wilgotnym powietrzu. Powierzchniowa warstwa patyny tworzy powłokę koloru od jasnozielonego do szarozielonego, czyli coś może być w tym, co mówimy. Kropką nad i jest klasyczna, biało-czarna podeszwa.

Szczegóły premiery Air Jordan 1 High OG “Patina”

Premiera Air Jordan 1 High OG “Patina” w takich sklepach jak Warsaw Sneaker Store, czy Sklepach Koszykarza, gdzie znajdziecie oryginalne, limitowane wydania jedynek odbędzie się 13 marca. Sugerowana cena detaliczna wyniesie 170$.

Air Jordan 1 High OG “Patina”
Kolor: Black/Light Army-Sail-Fresh Mint
Kod: 555088-033
Data premiery: 13 marca, 2021
Cena: $170