Proponowany post

Oficjalne Zdjęcia Tom Sachs x Nike Mars Yard Overshoe

08 październik 2018
Oficjalne Zdjęcia Tom Sachs x Nike Mars Yard Overshoe

No i w końcu możemy się z Wami podzielić oficjalnymi zdjęciami długo wyczekiwanego, kolejnego już kolaboracyjnego projektu na linii Nike x Tom Sachs. Amerykański artysta i sportowa marka z Oregonu w końcu pochwalili się swoim szalonym dziełem. Poznajcie Mars Yard Overshoe.


To, co widzicie tutaj, to oczywiście kontynuacja poprzedniego projektu, z którym mimo swojego futurystycznego wyglądu nowe buty mają bardzo wiele wspólnego, ale o tym za chwilę. Jako pierwszy w oczy rzuca się biały kołnierz wykonany z materiału Dyneema, czyli specjalnej odmiany Poliuretanu o ultradużej macie cząsteczkowej. Bardzo lekki, odporny na ścieranie oraz niemal nieabsorbujący wody fabrykat, ze względu na swoje właściwości znajduje zastosowanie w produkcji lin wspinaczkowych, a nawet kamizelek kuloodpornych. W tym miejscu należy również wspomnieć, że Tom nie do końca zadowolony był z pierwszych Mars Yard z 2012 roku. Specyficzny materiał Vectran pokrywający poszczególne panele cholewki bardzo szybko się niszczył, a spód podeszwy ścierał, więc postanowiono wyprodukować drugą, ulepszoną wersję z meshem oraz przeprojektowanym ousolem. Wróćmy jednak do tematu przewodniego. Wielki 'namiot' wspomagany jest dwiema szerokimi taśmami z magnetycznymi klamrami. To jednak niejedyne miejsce, gdzie znajdziemy magnes. To samo rozwiązanie znajdziemy na szczycie chroniącego nas przed złymi warunkami atmosferycznymi kołnierza. Całość postawiona jest na szczycie izolującej od zimna, błękitnej podeszwie z gumowymi brzegami zapobiegającymi dostaniu się wilgoci do wnętrza. Jak już jesteśmy przy wnętrzu, to teraz niespodzianka. W środku tej całej, szalonej konstrukcji znajdują się normalne, pełnowymiarowe Mars Yerd 2.0 z nieco wyciągniętym, pasującym do długiego kołnierza językiem. Niestety prawdopodobnie nie będzie można wyciągnąć ich ze środka. Poniżej prócz porcji zdjęć załączamy ich unboxing z udziałem samego Toma Sachsa. Naprawdę warto odpalić to wideo.

Data ekskluzywnej premiery w DSM London przewidziana jest na 11 października. Buty dostępne będą tylko i wyłącznie online. Niestety tajemnicą jest, to kiedy miejsce będzie miał globalny release. Podobno czekać mamy na nie nawet kilka miesięcy.
Nike

Tagi: nike tom sachs