Proponowany post

Oficjalne Zdjęcia Wszystkich Trzech Nike Air Max 1 Ze 'Sketch To Shelf' Pack'u

11 lipiec 2019
Oficjalne Zdjęcia Wszystkich Trzech Nike Air Max 1 Ze 'Sketch To Shelf' Pack'u

To już ostatni raz, kiedy wspominamy Wam o nadchodzącym, świetnym swoją drogą packu kultowego modelu Air Max 1, który nawiązywać ma do procesu projektowania go przez samego twórcę Tinkera Hatfielda. Trzy wchodzące w jego skład kolorystyki 1 mają odwzorować ich proces twórczy - krok po kroku. O tym, że taka paczka nadchodzi nasi czytelnicy doskonale już wiedzą. Niemniej jednak dziś dostarczymy Wam porcję oficjalnych zdjęć każdej z wersji.

Zacznijmy od najbardziej wyróżniającej się i według nas najlepszej wersji z 'Sketch To Shelf' Pack, czyli 'Tinker Sketch'. Buty materiałowo są wierną kopią finalnego produktu, który światło dzienne ujrzał w 1987 roku. Cała konstrukcja wykonana została przy użyciu syntetycznego zamszu i meshowej siateczki o różnej gęstości pokrywającej toebox czy język. Nie zabrakło też kawałków nylonu na kołnierzu okalającym kostki. To, co nam nieco przeszkadza to brak elementu pomiędzy toeboxem, a językiem. Najciekawsze w tej wersji jest malowanie. Poszczególne buty dosłownie w pośpiechu, nieco niechlujnie zostały wypełnione odpowiednim kolorem, tak jak robią to artyści, wykonując pierwsze szkice. Ciekawostką są notatki naniesione na buty czy haft z podpisem Tinkera Hatfielda na tyle. który znajdziecie też w dwóch pozostałych wersjach. Tak w ramach ciekawostki, kropki wokół systemu nie wzięły się znikąd i ściśle nawiązują do prototypu, który zobaczyć możecie tutaj. Pozostałe dwie wersje, Nike Air Max 1 'Black Schematic' oraz Nike Air Max 1 'White Schematic' już jak sugerują same nazwy różnią się jedynie kolorem cholewki oraz materiałem, z którego zostałą wykonana. Pierwszy z nich skonstruowano przy użyciu delikatnego nubuku zabarwionego na klasyczną czerń, natomiast drugi z miękkiej, licowej skóry w śnieżnej bieli. Mimo, swojego bardzo podobnego wyglądu, wprawne oko zauważy, że napisy oraz oznaczenia na poszczególnych panelach różnią się między sobą. Buty swoim wyglądem reprezentują dwa kolejne etapy tworzenia, czyli skrojenie poszczególnych paneli na wykrojnikach oraz dobór materiałów. 

Wersja 'OG' oraz biała do sprzedaży trafić ma 13 lipca. Co do czarnej nie jesteśmy jeszcze pewni. Sugerowana cena detaliczna wynosić ma 150$. Jeżeli chodzi o Polskę liczymy, że buty dostępne będą i tutaj. Czy tak będzie? Dowiemy się wkrótce.
Nike Air Max 1 “Sketch To Shelf”
Kolor: White/University Red
Styl: CJ4286-101
Data: 13 lipca, 2019
Cena: $150

Nike Air Max 1 “Sketch To Shelf”
Kolor: Black/White
Styl: CJ4286-001
Data: TBA
Cena: $150

Nike Air Max 1 „Sketch To Shelf”
Kolor: White / Black
Styl: CJ4286-100
Data: 13 lipca 2019
Cena: 150$

Nike