Proponowany post

Oficjalne Zdjęcia Wszystkich Trzech Wersji Nike Cortez Z 'Shoe Dog' Packu

19 lipiec 2019
Oficjalne Zdjęcia Wszystkich Trzech Wersji Nike Cortez Z 'Shoe Dog' Packu

Niemal równo miesiąc temu w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia bardzo ciekawej paczki na bazie pierwszego oficjalnego modelu butów Nike, kultowych Cortez'ów. Sama sylwetka swój debiut zaliczyła w 1972 roku i jest jako jedyną w historii amerykańskiej marki, która jest z nami bez żadnej przerwy. Tak w asortymencie marki nieprzerwanie od 47 lat możecie kupić Nike Cortez w najróżniejszych odsłonach. Ciekawskich, których chcą zobaczyć najbardziej limitowane Cortezy w historii odsyłamy tutaj.

Paczka, o której wspominamy to 'Shoe Dog' Pack obejmujący trzy nawiązujące do początków marki, a ściślej mówiąc założycieli, Billa Bowermana, Phila Knighta jak i projektantki logo Swoosh, Carolyn Davidson wersje Cortezów. Bazą jest jak najbardziej zbliżony do oryginału sprzed lat wariant, którego cholewka w całości wykonana jest przy użyciu świetnej jakości naturalnej skóry licowej zabarwionej na śnieżną biel. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na niemalże całkowity brak wypełnienia wewnątrz, co sugerować może nam, że przy ich zakupie będziemy musieli wybrać buty o pół rozmiaru mniejsze niż zwykle. Kolorystycznie każdy z nich nawiązuje do chyba najbardziej kojarzonych 'Forestów', czyli białą bazę wzbogacono o czerwone i granatowe dodatki, a to właśnie dodatki są tutaj najważniejsze. Buty są o tyle wyjątkowe, bo każdy z nich ma na zewnętrznym panelu bocznym zupełnie inny wzór (wewnątrz pozostał Swoosh). Do wyboru mamy pierwotnie zaprojektowane przez Carolyn, jeszcze dynamiczniejsze niż współczesna wersja logo Swoosh na boku i 'Dimension Six' oraz 'Peregrine Falcon' czyli niedoszłe nazwy, które mogły zastąpić Nike. To właśnie nad takimi rozwiązaniami zastanawiali się Billa Bowerman i Phila Knight, a cały pack to ukłon w ich wkład w rozwój najlepszego sportowego brandu na świecie. Poniżej podrzucamy Wam porcję oficjalnych zdjęć.

Data premiery przewidziana jest na 24 lipca. Każda z par kosztować ma 120$. Niestety, nie wiemy, czy sklepowi WS2 uda się je zdobyć. Mamy nadzieję, że tak.
Nike

Tagi: nike, cortez,