Oficjalne Zdjęcia Żółtych Oraz Zielonych Grateful Dead x Nike SB Dunk Low

14 lipiec 2020
Oficjalne Zdjęcia Żółtych Oraz Zielonych Grateful Dead x Nike SB Dunk Low

Nike SB Dunk Low przeżywa swoją drugą młodość i tego chyba nikomu nie musimy udowadniać. Hype na tę ponadczasową sylwetkę, której początki sięgają 1985 roku z dnia na dzień rośnie, a każda kolejna premiera cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a buty ze sklepowych półek znikają w mgnieniu oka. Jedną z ciekawszych wersji Nike SB Dunk Low, na którą z niecierpliwością czeka snekersowy świat, są tytułowe Grateful Dead x Nike SB Dunk Low. 

Raz jeszcze poruszamy ich temat z jednego bardzo prostego względu - Nike pochwaliło się oficjalnymi zdjęciami żółtej oraz zielonej wersji kolorystycznej tych butów. W ramach ciekawostki możemy Wam powiedzieć, że wariant różowy oraz niebieski mają być ultra limitowane i trafić jedynie do przyjaciół i rodziny Nike SB... W ramach przypomnienia powtórzymy swoje słowa: Można powiedzieć, że model ten jest po części kontynuacją, a może efektem inspiracji paczką 'Three Bears' z 2006 roku, która aktualnie jest jedną z bardziej pożądanych, jeżeli chodzi o Dunki, a nieco więcej dowiesz się o nich tutaj. Niemniej jednak w tym przypadku designerzy Nike SB inspirowali się okładką albumu 'Volume One (Bear’s Choice)' z 1973 roku, amerykańskiej grupy rockowej Grateful Dead, której autorem jest Bob Thomas. To właśnie on zaprojektował postaci tańczących miśków w kilku kolorach. To, co wyróżnia je prócz wpadającej w oko kolorystyki, to również materiały, z których wykonane zostały but. Upper to połączenie naturalnego zamszu i skóry ze sztucznym futerkiem, który powoduje największy efekt 'wow', który potęguje charakterystycznie wycięty Swoosh na boku. Wprawne oko zauważy też takie smaczki jak kieszonka na suwak ukryta w języku czy metka z logo Grateful Dead Productions ukryta pod jego spodem oraz na jego wierzchu.

Żółte wydanie w sprzedaży zobaczymy 24 lipca i to na aplikacji SNEAKRS natomiast zielone wybranych skate shopach. Pomarańczowe wydane zostaną 18 lipca i te dostaniecie tylko i wyłącznie w wybranch sklepach skateshopach FTC.


Nike SB