Proponowany post

On Feet: Air Jordan 6 'Black Infrared'

22 styczeń 2019
On Feet: Air Jordan 6 'Black Infrared'

Wielkimi krokami zbliżamy się do premiery Air Jordan 6 w kolorystyce 'Black Infarred'. Buty pojawią się w sprzedaży za niecały miesiąc. Mieliśmy już okazję zobaczyć, jak będzie wyglądało tegoroczne wydanie tych popularnych szóstek, które wśród fanów Jordana kojarzone są z pierwszym tytułem mistrzowskim dla Bulls wywalczonym w 1991 roku, gdzie w finale gracze z Chicago pokonali Los Angeles Lakers. Dziś możemy zerknąć na pierwsze ujęcia "on feet". 

W związku z tym, że nowe wydanie ma być wiernym odwzorowaniem oryginałów, na pięcie na wkładkach i na lacelocku umieszczony jest branding "Nike Air". Tego elementu, którego domagali się jordanheadzi brakowało w kilku ostatnich re-edycjach. Tym samym, tegoroczne 'Black Infrared' dołączają do kilku Jordanów retro, z ostatnich lat, które mają oryginalne logotypy. Mamy tu na myśli AJ3 'True Blue' i 'Black Cement', AJ4 'White Cement' czy Air Jordan 5 'Black Metallic'. Oprócz tych wymienionych, które logo "Nike Air" mają na wierzchu, marka wypuściła ostatnio kilka innych, które również obrandowała w ten sposób. Najlepszymi przykładami mogą być ostatnie 'Concordy', Air Jordan 10 'Shadow' i 'Orlando', a także cała seria kolorystyk Air Jordan 1 High OG. 
Wróćmy jednak do głównego wątku i skupmy się na Air Jordan 6. Buty mają czarną cholewkę wykonaną z nubuku. Niestety na nowych zdjęciach tego nie widać, ale w kołnierzu jest ukryty odblaskowy materiał 3M, czyli dokładnie tak, jak w oryginałach i wydaniu z 2014 roku. Całość stoi na czarnej podeszwie środkowej z czerwonymi akcentami. Podeszwa zewnętrzna ma charakterystyczny wzór z gumy transparentnej o lekko błękitnym zabarwieniu. 

Przypominamy, że premiera Air Jordan 6 'Black Infafed' odbędzie się 16 lutego. Buty będzie można kupić na stronie producenta, ale wiemy też, że znajdą się one w ofercie polskich retailerów, takich jak KICKS Store i Sklep Koszykarza. Kto z Was nie może się już doczekać?


Air Jordan 6 'Black Infrared'
kolor: Black/Infrared
styl: 384664-060
cena: $200